sudo 1.8.7b1 - en to sl translation catalogue (157 entries)

en: unable to open userdb
sl: ni mogoče odpreti userdb

en: unable to switch to registry "%s" for %s
sl: ni mogoče preklopiti na vpisnik "%s" za %s

en: unable to restore registry
sl: ni mogoče obnoviti  vpisnika

en: internal error, tried to emalloc(0)
sl: notranja napaka, poskus uporabe emalloc(0)

en: internal error, tried to emalloc2(0)
sl: notranja napaka, poskus uporabe emalloc2(0)

en: internal error, %s overflow
sl: notranja napaka, prekoračitev funkcije %s

en: internal error, tried to ecalloc(0)
sl: notranja napaka med izvajanjem funkcije ecalloc(0)

en: internal error, tried to erealloc(0)
sl: notranja napaka, poskus uporabe erealloc(0)

en: internal error, tried to erealloc3(0)
sl: notranja napaka, poskus uporabe erealloc3(0)

en: internal error, tried to erecalloc(0)
sl: notranja napaka, poskus uporabe erealloc(0)

en: unsupported group source `%s' in %s, line %d
sl: nepodprt vir skupine %s v datoteki %s v %d. vrstici

en: invalid max groups `%s' in %s, line %d
sl: neveljavna največja skupina %s v datoteki %s v %d. vrstici

en: unable to stat %s
sl: stanja datoteke %s ni mogoče izpisati

en: %s is not a regular file
sl: %s ni običajna datoteka

en: %s is owned by uid %u, should be %u
sl: %s je v lasti uporabnika z ID-jem %u, moral bi biti %u

en: %s is world writable
sl: v datoteko %s lahko zapisujejo vsi uporabniki

en: %s is group writable
sl: %s

en: unable to open %s
sl: ni mogoče odpreti %s

en: Unknown signal
sl: Neznan signal

en: policy plugin failed session initialization
sl: vstavek za pravilnik ni mogel zagnati seje

en: unable to fork
sl: ni mogoče razvejiti

en: unable to create sockets
sl: ni mogoče ustvariti vtičev

en: select failed
sl: izbira je spodletela

en: unable to restore tty label
sl: ni mogoče obnoviti oznake tty

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
sl: ni mogoče odstraniti PRIV_PROC_EXEC iz PRIV_LIMIT

en: unable to allocate pty
sl: ni mogoče dodeliti pty

en: unable to create pipe
sl: ni mogoče ustvariti cevi

en: unable to set terminal to raw mode
sl: ni mogoče postaviti terminala v surov način

en: unable to set controlling tty
sl: ni mogoče nastaviti nadzora tty

en: error reading from signal pipe
sl: napaka med branjem iz cevi signala

en: error reading from pipe
sl: napaka med branjem iz cevovoda

en: error reading from socketpair
sl: napaka med branjem iz para vtičev

en: unexpected reply type on backchannel: %d
sl: nepričakovana vrsta odgovora na ozadnem kanalu: %d

en: error in %s, line %d while loading plugin `%s'
sl: v datoteki %s (vrstica %d) je prišlo do napake med nalaganjem vstavka %s

en: %s must be owned by uid %d
sl: %s mora biti v lasti ID-ja uporabnika %d

en: %s must be only be writable by owner
sl: %s mora biti zapisljiv samo za lastnika

en: unable to dlopen %s: %s
sl: ni mogoče uporabiti dlopen %s: %s

en: unable to find symbol `%s' in %s
sl: ni mogoče najti simbola '%s' v %s

en: unknown policy type %d found in %s
sl: neznana vrsta pravilnika %d v %s

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
sl: nezdružljiva različica vstavka %d (pričakovana %d) v %s

en: ignoring policy plugin `%s' in %s, line %d
sl: vstavek pravilnika %s v datoteki %s v %d. vrstici bo prezrt

en: only a single policy plugin may be specified
sl: naložen je lahko le en vstavek pravilnika

en: ignoring duplicate policy plugin `%s' in %s, line %d
sl: podvojeni vstavek pravilnika %s v datoteki %s v %d. vrstici bo prezrt

en: ignoring duplicate I/O plugin `%s' in %s, line %d
sl: podvojeni vstavek I/O %s v datoteki %s v %d. vrstici bo prezrt

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
sl: vstavek pravilnika %s ne vključuje načina check_policy

en: load_interfaces: overflow detected
sl: load_interfaces: zaznana je bila prekoračitev

en: unable to open socket
sl: ni mogoče odpreti vtiča

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
sl: argument k -C mora biti številka, večja kot ali enaka 3

en: unknown user: %s
sl: neznan uporabnik: %s

en: you may not specify both the `-i' and `-s' options
sl: možnosti `-i' in `-s' ne smeta biti navedeni hkrati

en: you may not specify both the `-i' and `-E' options
sl: možnosti `-i' in `-E' ne smeta biti navedeni hkrati

en: the `-E' option is not valid in edit mode
sl: možnost `-E' ni veljavna v načinu urejanja

en: you may not specify environment variables in edit mode
sl: v načinu urejanja se ne sme podati spremenljivk okolja

en: the `-U' option may only be used with the `-l' option
sl: možnost `-U' se lahko uporabi samo z možnostjo `-l'

en: the `-A' and `-S' options may not be used together
sl: možnosti `-A' in `-S' se ne smeta uporabljati hkrati

en: sudoedit is not supported on this platform
sl: sudoedit ni podprt v tem okolju

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
sl: Od -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v ali -V je lahko navedena samo ena možnost

en: %s - edit files as another user
sl: %s - urejaj datoteke kot drug uporabnik

en: %s - execute a command as another user
sl: %s - izvedi ukaz kot drug uporabnik

en: 
    Options:
sl: 
    Možnosti:

en: use helper program for password prompting
sl: uporabi program pomagalnik za pozive za vnos gesla

en: use specified BSD authentication type
sl: uporabi navedeno vrsto urejanja BSD

en: run command in the background
sl: zaženi ukaz v ozadju

en: close all file descriptors >= fd
sl: zapri vse opisnike datotek >= fd

en: run command with specified login class
sl: zaženi ukaz z navedenim prijavnim razredom

en: preserve user environment when executing command
sl: ohrani okolje uporabnika, kadar se izvajajo ukazi

en: edit files instead of running a command
sl: namesto izvedbe ukaza uredi datoteke

en: execute command as the specified group
sl: izvedi ukaz kot navedena skupina

en: set HOME variable to target user's home dir.
sl: nastavi spremenljivko HOME kot cilj v domači mapi uporabnika

en: display help message and exit
sl: prikaži sporočilo pomoči in končaj

en: run a login shell as target user
sl: zaženi lupino prijave kot ciljni uporabnik

en: remove timestamp file completely
sl: popolnoma odstrani datoteko s časovnimi žigi

en: invalidate timestamp file
sl: razveljavi veljavnost datoteke s časovnimi žigi

en: list user's available commands
sl: prikaži razpoložljive ukaze uporabnika

en: non-interactive mode, will not prompt user
sl: nevzajemni način, ne bo poziva uporabnika

en: preserve group vector instead of setting to target's
sl: ohrani vektor skupine namesto nastavitve tarči

en: use specified password prompt
sl: uporabi določen poziv za vnos gesla

en: create SELinux security context with specified role
sl: ustvari varnostno vsebino SELinux z določeno vlogo

en: read password from standard input
sl: preberi geslo s standardnega vnosa

en: run a shell as target user
sl: zaženi lupino kot ciljni uporabnik

en: when listing, list specified user's privileges
sl: med naštevanjem prikaži določena dovoljenja uporabnika

en: run command (or edit file) as specified user
sl: zaženi ukaz (ali uredi datoteko) kot določen uporabnik

en: display version information and exit
sl: prikaži podrobnosti različice in končaj

en: update user's timestamp without running a command
sl: posodobi časovni žig uporabnika brez izvajanja ukaza

en: stop processing command line arguments
sl: zaustavi obdelovanje argumentov ukazne vrstice

en: unable to open audit system
sl: ni mogoče odpreti nadzornega sistema

en: unable to send audit message
sl: ni mogoče poslati nadzornega sporočila

en: unable to fgetfilecon %s
sl: ni mogoče uporabiti fgetfilecon %s

en: %s changed labels
sl: %s spremenjenih oznak

en: unable to restore context for %s
sl: ni mogoče obnoviti vsebine za %s

en: unable to open %s, not relabeling tty
sl: ni mogoče odpreti %s, brez ponovnega označevanja tty

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
sl: ni mogoče pridobiti trenutne vsebine tty, brez ponovnega označevanja tty

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
sl: ni mogoče pridobiti nove vsebine tty, brez ponovnega označevanja tty

en: unable to set new tty context
sl: ni mogoče nastaviti nove vsebine tty

en: you must specify a role for type %s
sl: podati morate vlogo za vrsto %s

en: unable to get default type for role %s
sl: ni mogoče pridobiti privzete vrste za vlogo %s

en: failed to set new role %s
sl: nastavitev nove vloge %s ni uspela

en: failed to set new type %s
sl: nastavitev nove vrste %s ni uspela

en: %s is not a valid context
sl: %s ni veljavna vsebina

en: failed to get old_context
sl: pridobitev stare_vsebine je spodletela

en: unable to determine enforcing mode.
sl: ni mogoče določiti načina vsiljenja

en: unable to setup tty context for %s
sl: ni mogoče nastaviti vsebine tty za %s

en: unable to set exec context to %s
sl: ni mogoče nastavite izvedene vsebine k %s

en: unable to set key creation context to %s
sl: ni mogoče nastaviti vsebine ustvarjenja ključa k %s

en: requires at least one argument
sl: zahteva vsaj en argument

en: unable to execute %s
sl: ni mogoče izvršiti %s

en: resource control limit has been reached
sl: meja omejitve virov je bila dosežena

en: user "%s" is not a member of project "%s"
sl: uporabnik "%s" ni član projekta "%s"

en: the invoking task is final
sl: priklicana naloga je končna

en: could not join project "%s"
sl: ni mogoče pridružiti projekta "%s"

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
sl: nobene zaloge virov, ki sprejemajo privzete vezi, ne obstajajo za projekt "% s"

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
sl: določen vir zalog ne obstaja za projekt "%s"

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
sl: ni mogoče vezati na privzet vir zalog za projekt "%s"

en: setproject failed for project "%s"
sl: setproject je spodletel za projekt "%s"

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
sl: opozorilo, naloga nadzora virov je spodletela za projekt "%s"

en: Sudo version %s
sl: Sudo različica %s

en: Configure options: %s
sl: Nastavitev možnosti: %s

en: fatal error, unable to load plugins
sl: usodna napaka, ni mogoče naložiti vstavka

en: unable to initialize policy plugin
sl: ni mogoče začenjati vstavka pravilnika

en: error initializing I/O plugin %s
sl: napaka med začenjanjem I/O vstavka %s

en: unexpected sudo mode 0x%x
sl: nepričakovan način sudo 0x%x

en: unable to get group vector
sl: ni mogoče pridobiti vektorja skupine

en: unknown uid %u: who are you?
sl: neznan ID uporabnika %u: kdo ste?

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
sl: %s si mora lastiti uporabnik z ID-jem %d and mora imeti nastavljen bit setuid

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
sl: trenutni ID uporabnika ni %d. Ali je %s na datotečnem sistemu z nastavljeno možnostjo "nosuid" ali datotečnem sistemu NFS brez dovoljenj skrbnika?

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
sl: trenutni uid ni %d. Ali je sudo pravilno nameščen?

en: unknown login class %s
sl: neznan razred prijave %s

en: unable to set user context
sl: ni mogoče nastaviti vsebine uporabnika

en: unable to set supplementary group IDs
sl: ni mogoče nastaviti dopolnilnih ID-jev skupin

en: unable to set effective gid to runas gid %u
sl: ni mogoče nastaviti učinkovitega ID-ja skupine, da se zažene kot ID skupine %u

en: unable to set gid to runas gid %u
sl: ni mogoče nastaviti ID-ja skupine, da se zažene kot ID skupine %u

en: unable to set process priority
sl: ni mogoče nastaviti prednosti opravil

en: unable to change root to %s
sl: ni mogoče spremeniti skrbnika v %s

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
sl: ni mogoče spremeniti ID uporabnika zaženi kot (%u, %u)

en: unable to change directory to %s
sl: ni mogoče spremeniti mape v %s

en: unexpected child termination condition: %d
sl: nepričakovan pogoj uničenja podrejenega opravila: %d

en: policy plugin %s is missing the `check_policy' method
sl: vstavek pravilnika %s ne vključuje načina check_policy

en: policy plugin %s does not support listing privileges
sl: vstavek pravilnika %s ne podpira navajanja dovoljenj

en: policy plugin %s does not support the -v option
sl: vstavek pravilnika %s ne podpira možnosti -v

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
sl: vstavek pravilnika %s ne podpira možnosti -k/-K

en: unable to change uid to root (%u)
sl: ni mogoče spremeniti ID-ja uporabnika v skrbnika (%u)

en: plugin error: missing file list for sudoedit
sl: napaka vstavka: manjka seznam datotek za sudoedit

en: %s: not a regular file
sl: %s: ni običajna datoteka

en: %s: short write
sl: %s: kratko pisanje

en: %s left unmodified
sl: %s je ostalo nespremenjeno

en: %s unchanged
sl: %s nespremenjeno

en: unable to write to %s
sl: ni mogoče pisati v %s

en: contents of edit session left in %s
sl: vsebina seje urejanja je ostala v %s

en: unable to read temporary file
sl: ni mogoče brati začasne datoteke

en: no tty present and no askpass program specified
sl: prisotnega ni nobenega tty in določen ni noben program askpass

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
sl: določenega ni nobenega programa askpass, poskusite nastaviti SUDO_ASKPASS

en: unable to set gid to %u
sl: ni mogoče nastaviti ID skupine v %u

en: unable to set uid to %u
sl: ni mogoče nastaviti ID uporabnika v %u

en: unable to run %s
sl: ni mogoče zagnati %s

en: unable to save stdin
sl: ni mogoče shraniti stdin

en: unable to dup2 stdin
sl: ni mogoče uporabiti dup2 za stdin

en: unable to restore stdin
sl: ni mogoče obnoviti stdin
