sudo 1.8.26b1 - en to ast translation catalogue (180 entries)

en: unable to open userdb
ast: nun pue abrise userdb

en: unable to switch to registry "%s" for %s
ast: nun pue cambiase al rexistru «%s» de %s

en: unable to restore registry
ast: nun pue restaurase'l rexistru

en: unable to allocate memory
ast: nun pue allugase memoria

en: Unknown signal
ast: Señal desconocida

en: invalid value
ast: valor non válidu

en: value too large
ast: el valor ye pergrande

en: value too small
ast: el valor ye perpequeñu

en: invalid Path value "%s" in %s, line %u
ast: valor non válidu de Path «%s» en %s, llinia %u

en: invalid value for %s "%s" in %s, line %u
ast: valor non válidu pa %s «%s» en %s, llinia %u

en: unsupported group source "%s" in %s, line %u
ast: nun se sofita la fonte de grupos «%s» en %s, llinia %u

en: invalid max groups "%s" in %s, line %u
ast: grupos máximos non válidos «%s» en %s, llinia %u

en: unable to stat %s
ast: nun pue facese stat a %s

en: %s is not a regular file
ast: %s nun ye un ficheru regular

en: %s is owned by uid %u, should be %u
ast: %s ye propiedá del UID %u, debería ser %u

en: %s is world writable
ast: %s ye escribible por tol mundu

en: %s is group writable
ast: %s ye escribible pol grupu

en: unable to open %s
ast: nun pue abrise %s

en: unknown login class %s
ast: desconozse la clas d'aniciu de sesión %s

en: unable to set user context
ast: nun pue afitase'l contestu d'usuariu

en: unable to set process priority
ast: nun pue afitase la prioridá del procesu

en: unable to change root to %s
ast: nun pue camudase root a %s

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
ast: nun pue camudase al UID de runas (%u, %u)

en: unable to change directory to %s
ast: nun pue camudase al direutoriu %s

en: unable to set handler for signal %d
ast: nun pue afitase'l remanador pa la señal %d

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
ast: nun pue desaniciase PRIV_PROC_EXEC de PRIV_LIMIT

en: error reading from socketpair
ast: fallu na llectura del socketpair

en: unexpected reply type on backchannel: %d
ast: nun s'esperaba la triba de rempuesta en backchannel: %d

en: unable to add event to queue
ast: nun pue amestase l'eventu a la cola

en: unable to set controlling tty
ast: nun pue afitase la TTY controladora

en: unable to create pipe
ast: nun pue crease la tubería

en: unable to receive message from parent
ast: nun pue recibise'l mensaxe del pá

en: unable to fork
ast: nun pue biforcase

en: unable to execute %s
ast: nun pue executase %s

en: unable to restore tty label
ast: nun pue restaurase la etiqueta de TTY

en: policy plugin failed session initialization
ast: el complementu de polítiques falló l'aniciu de la sesión

en: error in event loop
ast: fallu nel bucle d'eventos

en: unable to restore handler for signal %d
ast: nun pue restaurase'l remanador pa la señal %d

en: unable to allocate pty
ast: nun pue allguase la PTY

en: unable to create sockets
ast: nun puen crease ralures

en: unable to send message to monitor process
ast: nun pue unviase'l mensaxe pa supervisar el procesu

en: error in %s, line %d while loading plugin "%s"
ast: fallu en %s, llinia %d mentanto se cargaba'l complementu «%s»

en: %s must be owned by uid %d
ast: %s ser propiedá del UID %d

en: %s must be only be writable by owner
ast: %s namái ha editalu'l dueñu

en: unable to load %s: %s
ast: nun pue cargase %s: %s

en: unable to find symbol "%s" in %s
ast: nun pue alcontrase'l símbolu «%s» en %s

en: unknown policy type %d found in %s
ast: desconozse la triba de política %d alcontrada en %s

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
ast: la versión mayor %d (esperábase la %d) del complementu que s'alcontró en %s ye incompatible

en: ignoring policy plugin "%s" in %s, line %d
ast: inorando'l complementu de polítiques «%s» en %s, llinia %d

en: only a single policy plugin may be specified
ast: namái podría especificase un complementu de polítiques

en: ignoring duplicate policy plugin "%s" in %s, line %d
ast: inorando'l complementu de polítiques duplicáu «%s» en %s, llinia %d

en: ignoring duplicate I/O plugin "%s" in %s, line %d
ast: inorando'l complementu d'E/S duplicáu «%s» en %s, llinia %d

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
ast: el complementu de polítiques %s nun inclúi un métodu check_policy

en: internal error, %s overflow
ast: fallu internu, sobrecarga de %s

en: invalid environment variable name: %s
ast: nome non válidu de variable d'entornu: %s

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
ast: l'argumentu pa -C ha ser un númberu mayor o iguar que 3

en: you may not specify both the `-i' and `-s' options
ast: nun podríes especificar les opciones «-i» y «-s»

en: you may not specify both the `-i' and `-E' options
ast: nun podríes especificar les opciones «-i» y «-E»

en: the `-E' option is not valid in edit mode
ast: la opción «-E» nun ye válida nel mou edición

en: you may not specify environment variables in edit mode
ast: nun podríes especificar les variables d'entornu nel mou edición

en: the `-U' option may only be used with the `-l' option
ast: la opción «-U» namái podría usase xunto cola opción «-l»

en: the `-A' and `-S' options may not be used together
ast: les opciones «-A» y «-S» nun podríen usase xuntes

en: sudoedit is not supported on this platform
ast: sudoedit nun se sofita nesta plataforma

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
ast: Namái podría especificase una de les opciones -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v ó -V

en: %s - edit files as another user
ast: %s - edita ficheros como otru usuariu

en: %s - execute a command as another user
ast: %s - executa un comandu como otru usuariu

en: 
    Options:
ast: 
    Opciones:

en: use a helper program for password prompting
ast: usa un programa auxiliar pa la introducción de contraseñes

en: use specified BSD authentication type
ast: usa la triba d'autenticación BSD especificada

en: run command in the background
ast: executa'l comandu en segundu planu

en: close all file descriptors >= num
ast: zarra tolos descriptores de ficheru >= num

en: run command with the specified BSD login class
ast: executa'l comandu cola clas d'aniciu de sesión BSD especificada

en: preserve user environment when running command
ast: caltién l'entornu del usuariu al executar el comandu

en: preserve specific environment variables
ast: caltién variables d'entornu específiques

en: edit files instead of running a command
ast: edita ficheros en cuentes d'executar un comandu

en: run command as the specified group name or ID
ast: executa'l comandu como nome o ID de grupu especificaos

en: set HOME variable to target user's home dir
ast: afita la variable HOME al direutoriu d'aniciu del usuariu de destín

en: display help message and exit
ast: amuesa esti mensaxe d'ayuda y cola

en: run command on host (if supported by plugin)
ast: executa'l comandu nel agospiu (si lo sofita'l complementu)

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
ast: executa la shell d'aniciu de sesión como l'usuariu de destín. Tamién podría especificase un comandu

en: remove timestamp file completely
ast: desanicia dafechu'l ficheru de marques de tiempu

en: invalidate timestamp file
ast: invalida'l ficheru de marques de tiempu

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
ast: llista los privilexos del usuariu o comprueba un comandu específicu, úsalu dos vegaes pa un formatu más llargu

en: non-interactive mode, no prompts are used
ast: mou non interactivu, nun va entrugase nada

en: preserve group vector instead of setting to target's
ast: caltién el vector de grupos en cuentes d'afitar el del destín

en: use the specified password prompt
ast: usa la contraseña que s'especificare

en: create SELinux security context with specified role
ast: crea'l contestu de seguranza de SELinux con rol especificáu

en: read password from standard input
ast: llee la contraseña de magar la entrada estándar

en: run shell as the target user; a command may also be specified
ast: executa la shell como l'usuariu de destín, tamién podría especificase un comandu

en: create SELinux security context with specified type
ast: crea'l contestu de seguranza de SELinux cola triba especificada

en: terminate command after the specified time limit
ast: termina'l comandu tres la llende de tiempu especificada

en: in list mode, display privileges for user
ast: nel mou llista, amuesa los privilexos del usuariu

en: run command (or edit file) as specified user name or ID
ast: executa'l comandu (o edita'l ficheru) como nome o ID d'usuariu especificaos

en: display version information and exit
ast: amuesa la información de la versión y cola

en: update user's timestamp without running a command
ast: anueva la marca de tiempu del usuariu ensin executar un comandu

en: stop processing command line arguments
ast: dexa de procesar los argumentos de la llinia de comandos

en: unable to open audit system
ast: nun pue abrise'l sistema d'auditoría

en: unable to send audit message
ast: nun pue unviase'l mensaxe d'auditoría

en: unable to fgetfilecon %s
ast: nun pue facese fgetfilecon a %s

en: %s changed labels
ast: %s camudó les etiquetes

en: unable to restore context for %s
ast: nun pue restaurase'l contestu pa %s

en: unable to open %s, not relabeling tty
ast: nun pue abrise %s, nun va reetiquetase la TTY

en: %s is not a character device, not relabeling tty
ast: %s nun ye un preséu de caráuteres, nun va reetiquetase la TTY

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
ast: nun pue consiguise'l contestu actual de la TTY, nun va reetiquetase la TTY

en: unknown security class "chr_file", not relabeling tty
ast: desconozse la clas de seguranza «chr_file», nun va reetiquetase la TTY

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
ast: nun pue consiguise'l contestu nuevu de la TTY, nun va reetiquetase la TTY

en: unable to set new tty context
ast: nun pue afitase un contestu nuevu de TTY

en: you must specify a role for type %s
ast: has especificar un rol pa la triba %s

en: unable to get default type for role %s
ast: nun pue consiguise la triba predeterminada del rol %s

en: failed to set new role %s
ast: fallu al afitar el rol nuevu %s

en: failed to set new type %s
ast: fallu al afitar la triba nueva %s

en: %s is not a valid context
ast: %s nun ta nun contestu válidu

en: failed to get old_context
ast: fallu al consiguir old_context

en: unable to determine enforcing mode.
ast: nun pue determinase'l mou obligatoriu.

en: unable to set tty context to %s
ast: nun pue afitase'l contestu de TTY a %s

en: unable to set exec context to %s
ast: nun pue afitase'l contestu d'execución a %s

en: unable to set key creation context to %s
ast: nun pue afitase'l contestu de creación de claves a %s

en: requires at least one argument
ast: rique polo menos un argumentu

en: invalid file descriptor number: %s
ast: el númberu del descriptor de ficheru nun ye válidu: %s

en: unable to run %s as a login shell
ast: nun pue executase %s como una shell d'aniciu de sesión

en: unable to save handler for signal %d
ast: nun pue guardase'l remanador pa la señal %d

en: resource control limit has been reached
ast: algamóse la llende del control de recursos

en: user "%s" is not a member of project "%s"
ast: l'usuariu «%s» nun ye miembru del proyeutu «%s»

en: the invoking task is final
ast: la xera qu'invoca ye final

en: could not join project "%s"
ast: nun pudo xunise al proyeutu «%s»

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
ast: nun hai dengún conxuntu de recursos qu'aceute los arreyos predeterminaos del proyeutu «%s»

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
ast: el conxuntu de recursos especificáu nun esiste pal proyeutu «%s»

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
ast: nun pue arreyase al conxuntu predetermináu de recursos del proyeutu «%s»

en: setproject failed for project "%s"
ast: setproject falló pal proyeutu «%s»

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
ast: alvertencia, falló l'asignación del control de recursos pal proyeutu «%s»

en: Sudo version %s
ast: Versión %s de Sudo

en: Configure options: %s
ast: Opciones de configuración: %s

en: fatal error, unable to load plugins
ast: fallu fatal, nun puen cargase los complementos

en: unable to initialize policy plugin
ast: nun pue aniciase'l complementu de polítiques

en: plugin did not return a command to execute
ast: el complementu nun devolvió un comandu a executar

en: error initializing I/O plugin %s
ast: fallu aniciando'l complementu d'E/S %s

en: unexpected sudo mode 0x%x
ast: nun s'esperaba'l mou de sudo 0x%x

en: you do not exist in the %s database
ast: nun esistes na base de datos %s

en: unable to determine tty
ast: nun pue determinase la tty

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
ast: %s ha ser propiedá del UID %d y tener afitáu'l bit setuid

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
ast: l'UID efeutivu nun ye %d, ¿ta %s nun sistema de ficheros cola opción «nosuid» afitada o nun sistema de ficheros NFS ensin privilexos root?

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
ast: l'UID efeutivu nun ye %d, ¿ta sudo instaláu como setuid root?

en: unable to set supplementary group IDs
ast: nun pudierons afitase les IDs de grupu suplementaries

en: unable to set effective gid to runas gid %u
ast: nun pue afitase'l GID efeutivu al GID de runas %u

en: unable to set gid to runas gid %u
ast: nun pue afitase'l GID al GID de runas %u

en: unexpected child termination condition: %d
ast: nun s'esperaba la condición de terminación del fíu: %d

en: policy plugin %s is missing the `check_policy' method
ast: al complementu de polítiques %s fálta-y el métodu «check_policy»

en: policy plugin %s does not support listing privileges
ast: el complementu de polítiques %s nun sofita'l llistar privilexos

en: policy plugin %s does not support the -v option
ast: el complementu de polítiques %s nun sofita la opción -v

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
ast: el complementu de polítiques %s nun sofita les opciones -k/-K

en: no writable temporary directory found
ast: nun s'alcontró dengún direutoriu temporal escribible

en: unable to restore current working directory
ast: nun pue restaurase'l direutoriu actual de trabayu

en: %s: not a regular file
ast: %s nun ye un ficheru regular

en: %s: editing symbolic links is not permitted
ast: %s: nun se permite la edición d'enllaces simbólicos

en: %s: editing files in a writable directory is not permitted
ast: %s: nun se permite la edición de ficheros nun direutoriu escribible

en: %s: short write
ast: %s: escritura breve

en: %s left unmodified
ast: %s quedó ensin modificar

en: %s unchanged
ast: %s nun camudó

en: unable to write to %s
ast: nun pue escribise en %s

en: contents of edit session left in %s
ast: el conteníu de la sesión d'edición quedó en %s

en: unable to read temporary file
ast: nun pue lleese'l ficheru temporal

en: sesh: internal error: odd number of paths
ast: sesh: fallu internu: númberu estrañu de caminos

en: sesh: unable to create temporary files
ast: sesh: nun puen crease ficheros temporales

en: sesh: unknown error %d
ast: sesh: desconozse'l fallu %d

en: unable to copy temporary files back to their original location
ast: nun puen copiase los ficheros temporales al so allugamientu orixinal

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
ast: nun puen copiase dalgunos ficheros temporales al so allugamientu orixinal

en: unable to change uid to root (%u)
ast: nun pue camudase l'UID a root (%u)

en: plugin error: missing file list for sudoedit
ast: fallu del complementu: falta la llista de ficheros de sudoedit

en: unable to read the clock
ast: nun pue lleese'l reló

en: timed out reading password
ast: escosó'l tiempu d'espera de la llectura de la contraseña

en: no password was provided
ast: nun s'apurrió denguna contraseña

en: unable to read password
ast: nun pue lleese la contraseña

en: no tty present and no askpass program specified
ast: nun hai denguna TTY presente nin s'especificó dengún programa askpass

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
ast: nun s'especificó dengún programa askpass, tenta d'afitar SUDO_ASKPASS

en: unable to set gid to %u
ast: nun pue afitase'l GID a %u

en: unable to set uid to %u
ast: nun pue afitase l'UID a %u

en: unable to run %s
ast: nun pue executase %s

en: unable to save stdin
ast: nun pue guardase stdin

en: unable to dup2 stdin
ast: nun pue facese dup2 a stdin

en: unable to restore stdin
ast: nun pue resaturase stdin
