sudoers 1.8.28b1 - en to ast translation catalogue (317 entries)

en: syntax error
ast: fallu de sintaxis

en: %p's password:
ast: Contraseña de %p:

en: [sudo] password for %p:
ast: [sudo] contraseña de %p:

en: Password:
ast: Contraseña:

en: *** SECURITY information for %h ***
ast: *** Información de SEGURANZA pa %h ***

en: Sorry, try again.
ast: Perdona pero volvi tentalo.

en: unable to allocate memory
ast: nun pue allugase memoria

en: a digest requires a path name
ast: un digest rique un nome de camín

en: invalid notbefore value
ast: el valor de notbefore nun ye válidu

en: invalid notafter value
ast: el valor de notafter nun ye válidu

en: timeout value too large
ast: el valor de la escosa del tiempu d'espera ye pergrande

en: invalid timeout value
ast: la escosa del tiempu d'espera nun ye válida

en: Alias "%s" already defined
ast: Yá se definió l'alias «%s»

en: unable to fork
ast: nun pue biforcase

en: unable to get login class for user %s
ast: nun pue consiguise la clas pal usuariu %s

en: invalid authentication type
ast: la triba d'autenticación nun ye válida

en: unable to initialize BSD authentication
ast: nun pue aniciase l'autenticaciónde BSD

en: your account has expired
ast: la to cuenta caducó

en: approval failed
ast: fallu de l'aprobación

en: unable to read fwtk config
ast: nun pue lleese la configuración de fwtk

en: unable to connect to authentication server
ast: nun pue coneutase col sirvidor d'autenticación

en: lost connection to authentication server
ast: perdióse la conexón col sirvidor d'autenticación

en: authentication server error:
    %s
ast: fallu del sirvidor d'autenticación:
    %s

en: %s: unable to parse '%s': %s
ast: %s: nun pue analizase «%s»: %s

en: %s: unable to resolve credential cache: %s
ast: %s: nun pue resolvese la caché de credenciales: %s

en: %s: unable to allocate options: %s
ast: %s: nun pue allugase les opciones: %s

en: %s: unable to get credentials: %s
ast: %s: nun puen consiguise les credenciales: %s

en: %s: unable to initialize credential cache: %s
ast: %s: nun pue aniciase la caché de credenciales: %s

en: %s: unable to store credential in cache: %s
ast: %s: nun pue atroxase la credencial na caché: %s

en: %s: Cannot verify TGT! Possible attack!: %s
ast: %s: Nun pue verificase'l TGT, ¡quiciabes tean atacándote! : %s

en: unable to initialize PAM
ast: nun pue aniciase PAM

en: PAM authentication error: %s
ast: Fallu d'autenticación PAM: %s

en: account validation failure, is your account locked?
ast: fallu de la validación de la cuenta, ¿tienes la cuenta bloquiada?

en: Account or password is expired, reset your password and try again
ast: Caducó la cuenta o la contraseña, reanicia la to contraseña y volvi tentalo

en: unable to change expired password: %s
ast: nun pue camudase la contraseña caducada: %s

en: Password expired, contact your system administrator
ast: Caducó la contraseña, contauta col alministrador de sistemes

en: Account expired or PAM config lacks an "account" section for sudo, contact your system administrator
ast: La cuenta caducó o a la configuración de PAM fálta-y la seición «account» pa sudo, contauta col alministrador de sistemes

en: PAM account management error: %s
ast: Fallu de la xesión de cuentes PAM: %s

en: you do not exist in the %s database
ast: nun esistes na base de datos %s

en: failed to initialise the ACE API library
ast: fallu al aniciar la biblioteca ACE API

en: unable to contact the SecurID server
ast: nun pue contautase col sirvidor de SecurID

en: SecurID communication failed
ast: Falló la comunicación de SecurID

en: unknown SecurID error
ast: desconozse'l fallu de SecurID

en: unable to initialize SIA session
ast: nun pue aniciase la sesión SIA

en: invalid authentication methods
ast: métodos d'autenticación non válidos

en: Invalid authentication methods compiled into sudo!  You may not mix standalone and non-standalone authentication.
ast: ¡Compiláronse en sudo métodos d'autenticación non válidos! Nun podríes combinar l'autenticación independiente y non independiente.

en: no authentication methods
ast: nun hai métodos d'autenticación

en: There are no authentication methods compiled into sudo!  If you want to turn off authentication, use the --disable-authentication configure option.
ast: ¡Nun se compilaron en sudo métodos d'autenticación! Si quies desactivar l'autenticación, usa la opción de configuración --disable-authentication .

en: Unable to initialize authentication methods.
ast: Nun puen aniciase los métodos d'autenticación.

en: Authentication methods:
ast: Métodos d'autenticación:

en: Could not determine audit condition
ast: Nun pudo determinase la condición d'autoría

en: unable to commit audit record
ast: nun pue unviase'l rexistru d'auditoría

en: unknown uid: %u
ast: desconozse l'UID: %u

en: unknown user: %s
ast: desconozse l'usuariu: %s

en: %s version %s
ast: %s versión %s

en: %s grammar version %d
ast: Gramática de %s na versión %d

en: unsupported input format %s
ast: nun se sofita'l formatu d'entrada %s

en: unsupported output format %s
ast: nun se sofita'l formatu de salida %s

en: %s: input and output files must be different
ast: %s: los ficheros d'entrada y salida han ser diferentes

en: unable to initialize sudoers default values
ast: nun puen aniciase los valores predeterminaos de sudoers

en: %s: unknown key word: %s
ast: %s: desconozse la pallabra clave: %s

en: invalid filter: %s
ast: la peñera nun ye válida: %s

en: unable to open %s
ast: nun pue abrise %s

en: failed to parse %s file, unknown error
ast: fallu al analizar el ficheru %s, fallu desconocíu

en: parse error in %s near line %d
ast: fallu d'analís en %s cierca de la llinia %d

en: parse error in %s
ast: fallu d'analís en %s

en: unable to write to %s
ast: nun pue escribise en %s

en: unknown defaults entry "%s"
ast: desconozse lo predeterminao de la entrada «%s»

en: unable to get GMT time
ast: nun pue consiguise la hora GMT

en: unable to format timestamp
ast: nun pue formatiase la marca de tiempu

en: internal error, %s overflow
ast: fallu internu, sobrecarga de %s

en: the SUDOERS_BASE environment variable is not set and the -b option was not specified.
ast: nun s'afitó la variable d'entornu SUDOERS_BASE y tampoco s'especificó la opción -b

en: Syslog priority to use when user authenticates successfully: %s
ast: La prioridá a usar de syslog cuando un usuariu s'autentica con ésitu: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates unsuccessfully: %s
ast: La prioridá a usar de syslog cuando un usuariu nun s'autentica con ésitu: %s

en: Ignore '.' in $PATH
ast: Inora «.» en $PATH

en: Always send mail when sudo is run
ast: Unviar siempres un corréu cuando sudo ta n'execución

en: Send mail if user authentication fails
ast: Unvia un corréu si falla l'autenticación del usuariu

en: Send mail if the user is not in sudoers
ast: Unvia un corréu si l'usuariu nun ta en sudoers

en: Send mail if the user is not in sudoers for this host
ast: Unvia un corréu si l'usuariu nun ta nel sudoers d'esti agospiu

en: Send mail if the user is not allowed to run a command
ast: Unvia un corréu si l'usuariu nun tien permisu pa executar un comandu

en: Send mail if the user tries to run a command
ast: Unvia un corréu si l'usuariu tenta d'executar un comandu

en: File containing the sudo lecture: %s
ast: Ficheru que contién la llectura de sudo: %s

en: Require users to authenticate by default
ast: Rique que los usuarios s'autentiquen por defeutu

en: Root may run sudo
ast: Root podría executar sudo

en: Log the year in the (non-syslog) log file
ast: Rexistra l'añu nel ficheru de rexistru (non syslog)

en: If sudo is invoked with no arguments, start a shell
ast: Si s'invoca sudo ensin argumentos, anicia una shell

en: Set $HOME to the target user when starting a shell with -s
ast: Afita $HOME al usuariu de destín al aniciar una shell con -s

en: Always set $HOME to the target user's home directory
ast: Siempres afita $HOME al direutoriu d'aniciu del usuariu de destín

en: Allow some information gathering to give useful error messages
ast: Permite la recoyida de della información pa dar mensaxes de fallu útiles

en: Insult the user when they enter an incorrect password
ast: Insulta al usuariu cuando introduza una contraseña incorreuta

en: Only allow the user to run sudo if they have a tty
ast: Namái permite que l'usuariu execute sudo si tien una TTY

en: Visudo will honor the EDITOR environment variable
ast: Visudo va respetar la variable d'entornu EDITOR

en: Set the LOGNAME and USER environment variables
ast: Afita les variables d'entornu LOGNAME y USER

en: Only set the effective uid to the target user, not the real uid
ast: Namái afita l'UID efeutivu al usuariu de destín, non al UID real

en: Length at which to wrap log file lines (0 for no wrap): %u
ast: Llargor al que s'axusten les llinies del ficheru de rexistru (0 pa nun axustar): %u

en: Authentication timestamp timeout: %.1f minutes
ast: Escosa del tiempu d'espera de la marca de tiempu de l'autenticación: %.1f minutes

en: Password prompt timeout: %.1f minutes
ast: Escosa del tiempu d'espera pa la introducción de contraseñes: %.1f minutes

en: Number of tries to enter a password: %u
ast: Númberu d'intentos pa introducir una contraseña: %u

en: Path to log file: %s
ast: Camín al ficheru de rexistru: %s

en: Path to mail program: %s
ast: Camín al programa de corréu: %s

en: Flags for mail program: %s
ast: Banderes pal programa de corréu: %s

en: Address to send mail to: %s
ast: Direición a la qu'unviar correos: %s

en: Address to send mail from: %s
ast: Direición dende la qu'unviar correos: %s

en: Subject line for mail messages: %s
ast: Asuntu de los mensaxes de corréu: %s

en: Incorrect password message: %s
ast: Mensaxe de contraseña incorreuta: %s

en: Path to authentication timestamp dir: %s
ast: Camín al direutoriu de marques de tiempu de l'autenticación: %s

en: Default user to run commands as: %s
ast: Usuariu predeterminái pa executar comandos como: %s

en: Value to override user's $PATH with: %s
ast: Valor col qu'anular el $PATH d'usuariu: %s

en: Path to the editor for use by visudo: %s
ast: Camín al editor que va usar visudo: %s

en: If LDAP directory is up, do we ignore local sudoers file
ast: Si'l direutoriu LDAP ta activu, inoramos el ficheru sudoers llocal

en: If set, users may override the value of `closefrom' with the -C option
ast: Si s'afita, los usuarios podríen anular el valor de «closefrom» cola opción -C

en: Allow users to set arbitrary environment variables
ast: Permite que los usuarios afiten variables d'entornu arbitraries

en: Reset the environment to a default set of variables
ast: Reafita l'entornu al conxuntu de variables predetermináu

en: Environment variables to remove:
ast: Variables d'entornu a desaniciar:

en: Environment variables to preserve:
ast: Variables d'entornu a caltener:

en: SELinux role to use in the new security context: %s
ast: El rol de SELinux a usar nel contestu de seguranza nuevu: %s

en: SELinux type to use in the new security context: %s
ast: La triba de SELinux a usar nel contestu de seguranza nuevu: %s

en: Path to the sudo-specific environment file: %s
ast: Camín al ficheru d'entornu específicu de sudo: %s

en: Path to the restricted sudo-specific environment file: %s
ast: Camín al ficheru d'entornu restrinxíu y específicu de sudo: %s

en: Locale to use while parsing sudoers: %s
ast: La locale a usar mentanto s'analiza sudoers: %s

en: Allow sudo to prompt for a password even if it would be visible
ast: Permite a sudo pidir una contraseña magar que seya visible

en: The umask specified in sudoers will override the user's, even if it is more permissive
ast: El umask especificáu en sudoers va anular el del usuariu, magar que seya más permisivu

en: Log user's input for the command being run
ast: Rexistra la entrada d'usuariu pal comandu que ta n'execución

en: Log the output of the command being run
ast: Rexistra la salida del comandu que ta n'execución

en: Compress I/O logs using zlib
ast: Comprime los rexistros d'E/S usando zlib

en: Always run commands in a pseudo-tty
ast: Executa siempres los comandos nuna pseudoTTY

en: Plugin for non-Unix group support: %s
ast: Complementu pal sofitu de grupos non Unix: %s

en: Directory in which to store input/output logs: %s
ast: Direutoriu nel que s'atroxen los rexistros d'entrada/salida: %s

en: File in which to store the input/output log: %s
ast: Ficheru nel que s'atroxen los rexistros d'entrada/salida: %s

en: Add an entry to the utmp/utmpx file when allocating a pty
ast: Amiesta una entrada al ficheru utmp/utmpx al allugar una PTY

en: Set of permitted privileges: %s
ast: Conxuntu de privilexos permitíos: %s

en: Set of limit privileges: %s
ast: Conxuntu de privilexos llendaos: %s

en: Run commands on a pty in the background
ast: Executa comandos nuna PTY en segundu planu

en: PAM service name to use: %s
ast: Nome del serviciu PAM a usar: %s

en: PAM service name to use for login shells: %s
ast: Nome del serviciu PAM a usar pa les shells d'aniciu de sesión: %s

en: Attempt to establish PAM credentials for the target user
ast: Tenta d'afitar les credenciales de PAM pal usuariu de destín

en: Create a new PAM session for the command to run in
ast: Crea una sesión PAM nueva pal comandu que va executase nella

en: Maximum I/O log sequence number: %u
ast: Númberu máximu de secuencies de rexistru d'E/S: %u

en: Check parent directories for writability when editing files with sudoedit
ast: Comprueba'l permisu d'escritura nos direutorios parentales al editar ficheros con sudoedit

en: Follow symbolic links when editing files with sudoedit
ast: Sigue enllaces simbólicos cuando s'editen ficheros con sudoedit

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the audit log
ast: Permite que los comandos s'executen magar que sudo nun puea escribir nel rexistru d'auditoría

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the I/O log
ast: Permite que los comandos s'executen magar que sudo nun puea escribir nel rexistru d'E/S

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the log file
ast: Permite que los comandos s'executen magar que sudo nun puea escribir nel ficheru de rexistru

en: Log entries larger than this value will be split into multiple syslog messages: %u
ast: Les entraes mayores qu'esti valor nun van dixebrase en mensaxes  de syslog múltiples: %u

en: User that will own the I/O log files: %s
ast: L'usuariu que va ser propietariu de los ficheros de rexistru d'E/S: %s

en: Group that will own the I/O log files: %s
ast: El grupu que va ser propietariu de los ficheros de rexistru d'E/S: %s

en: Execute commands by file descriptor instead of by path: %s
ast: Executa comandos pol descriptor de ficheru en cuentes de pol camín: %s

en: Time in seconds after which the command will be terminated: %u
ast: El tiempu en segundos tres el que'l comandu va terminar: %u

en: Allow the user to specify a timeout on the command line
ast: Permite que l'usuariu especifique na llinia de comandos una escosa del tiempu d'espera

en: Type of authentication timestamp record: %s
ast: Rexistru de la marca de tiempu de la triba d'autentiación: %s

en: Authentication failure message: %s
ast: Mensaxe del fallu d'autenticación: %s

en: %s:%d unknown defaults entry "%s"
ast: %s:%d desconozse lo predeterminao de la entrada «%s»

en: %s: unknown defaults entry "%s"
ast: %s: desconozse lo predeterminao de la entrada «%s»

en: %s:%d no value specified for "%s"
ast: %s:%d nun s'especificó dengún valor pa «%s»

en: %s: no value specified for "%s"
ast: %s: nun s'especificó dengún valor pa «%s»

en: %s:%d values for "%s" must start with a '/'
ast: %s:%d los valores pa «%s» han apenzar per «/»

en: %s: values for "%s" must start with a '/'
ast: %s los valores pa «%s» han apenzar per «/»

en: %s:%d option "%s" does not take a value
ast: %s:%d la opción «%s» nun garra dengún valor

en: %s: option "%s" does not take a value
ast: %s: la opción «%s» nun garra dengún valor

en: %s:%d value "%s" is invalid for option "%s"
ast: %s:%d el valor «%s» nun ye válidu pa la opción «%s»

en: %s: value "%s" is invalid for option "%s"
ast: %s: el valor «%s» nun ye válidu pa la opción «%s»

en: unable to rebuild the environment
ast: nun pue construyise de nueves l'entornu

en: sorry, you are not allowed to set the following environment variables: %s
ast: perdona pero nun tienes permisu p'afitar les variables d'entornu de darréu: %s

en: parse error in %s near line %d
ast: fallu d'analís en %s cierca de la llinia %d

en: parse error in %s
ast: fallu d'analís en %s

en: unsupported digest type %d for %s
ast: nun se sofita la triba de digest %d pa %s

en: %s: read error
ast: %s: fallu de llectura

en: %s must be owned by uid %d
ast: %s ha ser propiedá del UID %d

en: %s must only be writable by owner
ast: %s ha ser namái escribible pol dueñu

en: unable to load %s: %s
ast: nun pue cargase %s: %s

en: unable to find symbol "group_plugin" in %s
ast: nun pue alcontrase'l símbolu «group_plugin» en %s

en: unable to parse IP address "%s"
ast: nun pue analizase la direición IP «%s»

en: unable to parse netmask "%s"
ast: nun pue analizase la mázcara de rede «%s»

en: %s exists but is not a directory (0%o)
ast: %s esiste pero nun ye un direutoriu (0%o)

en: unable to change mode of %s to 0%o
ast: nun pue camudse'l mou de %s a 0%o

en: unknown group: %s
ast: desconozse'l grupu: %s

en: unable to read %s
ast: nun pue lleese %s

en: unable to create %s
ast: nun pue crease %s

en: unable to write to I/O log file: %s
ast: nun pue escribise nel ficheru de rexistru d'E/S %s

en: %s: invalid log file
ast: %s: el ficheru de rexistru nun ye válidu

en: %s: time stamp field is missing
ast: %s: falta'l ficheru de marques de tiempu

en: %s: user field is missing
ast: %s: falta'l campu d'usuariu

en: starttls not supported when using ldaps
ast: nun se sofita starttls cuando s'usa LDAPS

en: unable to initialize SSL cert and key db: %s
ast: nun pue aniciase la base de datos de claves y certificaos SSL: %s

en: you must set TLS_CERT in %s to use SSL
ast: ha afitar TLS_CERT en %s pa usar SSL

en: unable to initialize LDAP: %s
ast: nun pue aniciase LDAP: %s

en: invalid sudoOrder attribute: %s
ast: atributu sudoOrder non válidu: %s

en: sudo_ldap_conf_add_ports: port too large
ast: sudo_ldap_conf_add_ports: el puertu ye pergrande

en: unsupported LDAP uri type: %s
ast: nun se sofita la triba URI de LDAP: %s

en: unable to mix ldap and ldaps URIs
ast: nun puen mecese les URIs de LDAP y LDAPS

en: unable to convert sudoOption: %s%s%s
ast: nun pue convertise sudoOption: %s%s%s

en: unable to open audit system
ast: nun pue abrise'l sistema d'auditoría

en: unable to send audit message
ast: nun pue unviase'l mensaxe d'auditoría

en: %8s : (command continued) %s
ast: %8s : (el comandu siguió) %s

en: unable to open log file: %s
ast: nun pue abrise'l ficheru de rexistru: %s

en: unable to lock log file: %s
ast: nun pue bloquiase'l fiheru de rexistru: %s

en: unable to write log file: %s
ast: nun pue escribise nel ficheru de rexistru: %s

en: validation failure
ast: fallu de validación

en: user NOT in sudoers
ast: l'usuariu NUN ta en sudoers

en: user NOT authorized on host
ast: l'usuariu NUN ta autorizáu nel agospiu

en: command not allowed
ast: comandu non permitíu

en: %s is not in the sudoers file.  This incident will be reported.
ast: %s nun ta nel ficheru sudoers. Va informase d'esti incidente.

en: %s is not allowed to run sudo on %s.  This incident will be reported.
ast: %s nun tien permisu pa executar sudo en %s. Va informase d'esti accidente.

en: Sorry, user %s may not run sudo on %s.
ast: Perdona pero l'usuariu %s podría nun executar sudo en %s.

en: Sorry, user %s is not allowed to execute '%s%s%s' as %s%s%s on %s.
ast: Perdona pero l'usuariu %s nun tien permisu pa executar «%s%s%s» como %s%s%s en %s.

en: %s: command not found
ast: %s: nun s'alcontró'l comandu

en: authentication failure
ast: fallu d'autenticación

en: a password is required
ast: ríquese una contraseña

en: unable to dup stdin: %m
ast: nun pue facese dup a stdin: %m

en: unable to execute %s: %m
ast: nun pue executase %s: %m

en: unable to fork: %m
ast: nun pue biforcase: %m

en: unable to open pipe: %m
ast: nun pue abrise la tubería: %m

en: digest for %s (%s) is not in %s form
ast: el digest pa %s (%s) nun ta na forma %s

en: unable to stat %s
ast: nun pue facese stat a %s

en: 
    LDAP Role: %s
ast: 
    Rol LADAP: %s

en: 
    Sudoers entry:
ast: 
    entrada de sudoers:

en:     Options:
ast:     Opciones:

en:     Commands:
ast:     Comandos:

en: User %s may run the following commands on %s:
ast: L'usuariu %s podría executar los comandos de darréu en %s:

en: unable to parse network address list
ast: nun pue analizase la llista de direiciones de rede

en: user name not set by sudo front-end
ast: el nome d'usuariu nun lu afitó'l frontal de sudo

en: user ID not set by sudo front-end
ast: el fontal de sudo nun la afitó la ID d'usuariu

en: group ID not set by sudo front-end
ast: el fontal de sudo nun la afitó la ID de grupu

en: host name not set by sudo front-end
ast: el nome d'agospiu nun lu afitó'l frontal de sudo

en: unable to execute %s
ast: nun pue executase %s

en: Sudoers policy plugin version %s
ast: Versión %s del complementu de polítiques de sudoers

en: Sudoers file grammar version %d
ast: Versión %d de la gramática del ficheru sudoers

en: 
    Sudoers path: %s
ast: 
    Camín de sudoers: %s

en: nsswitch path: %s
ast: camín de nsswitch: %s

en: ldap.conf path: %s
ast: camín de ldap.conf: %s

en: ldap.secret path: %s
ast: camín de ldap.secret: %s

en: unable to cache uid %u, out of memory
ast: nun pue atroxase na caché l'UID %u, nun hai memoria

en: unable to cache uid %u, already exists
ast: nun pue atroxase na caché l'UID %u, yá esiste

en: unable to cache user %s, out of memory
ast: nun pue atroxase na caché l'usuariu %s, nun hai memoria

en: unable to cache user %s, already exists
ast: nun pue atroxase na caché l'usuariu %s, yá esiste

en: unable to cache gid %u, out of memory
ast: nun pue atroxase na caché'l GID %u, nun hai memoria

en: unable to cache gid %u, already exists
ast: nun pue atroxase na caché'l GID %u, yá esiste

en: unable to cache group %s, out of memory
ast: nun pue atroxase na caché'l grupu %s, nun hai memoria

en: unable to cache group %s, already exists
ast: nun pue atroxase na caché'l grupu %s, yá esiste

en: unable to cache group list for %s, already exists
ast: nun pue atroxase na caché la llista de grupos pa %s, yá esiste

en: unable to cache group list for %s, out of memory
ast: nun pue atroxase na caché la llista de grupos pa %s, nun hai memoria

en: unable to change to root gid
ast: nun pue camudase'l GID de root

en: unable to change to runas gid
ast: nun pue camudase'l GID de runas

en: unable to set runas group vector
ast: nun pue afitase'l vector de grupos de runas

en: unable to change to runas uid
ast: nun pue camudase l'UID de runas

en: unable to change to sudoers gid
ast: nun pue camudase'l GID de sudoers

en: too many processes
ast: milenta procesos

en: unable to get current working directory
ast: nun pue consiguise'l direutoriu actual de trabayu

en: audit_failure message too long
ast: el mensaxe d'audit_failure ye pergrande

en: unable to initialize SSS source. Is SSSD installed on your machine?
ast: nun pue aniciase la fonte SSS. ¿Ta SSSD instaláu nel sistema?

en: unable to find symbol "%s" in %s
ast: nun pue alcontrase'l símbolu «%s» en %s

en: problem with defaults entries
ast: problema coles entraes predeterminaes

en: no valid sudoers sources found, quitting
ast: nun s'alcontró denguna fonte de sudoers válida, colando

en: sudoers specifies that root is not allowed to sudo
ast: sudoers especifica que root nun tien permisu pa usar sudo

en: you are not permitted to use the -C option
ast: nun tienes permisu pa usar la opción -C

en: no tty
ast: nun hai denguna TTY

en: sorry, you must have a tty to run sudo
ast: perdona pero has tener una tty pa executar sudo

en: sorry, you are not allowed set a command timeout
ast: perdona pero nun tienes permisu p'afitar una escosa del tiempu d'espera de los comandos

en: sorry, you are not allowed to preserve the environment
ast: perdona pero nun tienes permisu pa calternet l'entornu

en: command too long
ast: el comandu ye perllargu

en: %s is not a regular file
ast: %s nun ye un ficheru regular

en: %s is owned by uid %u, should be %u
ast: %s ye propiedá del UID %u, debería ser %u

en: %s is world writable
ast: %s ye escribible por tol mundu

en: %s is owned by gid %u, should be %u
ast: %s ye propiedá del GID %u, debería ser %u

en: only root can use "-c %s"
ast: namái root pue usar «-c %s»

en: unknown login class: %s
ast: desconozse la clas d'aniciu de sesión: %s

en: unable to resolve host %s
ast: nun pue resolvese l'agospiu %s

en: invalid filter option: %s
ast: opción non válida de peñera: %s

en: invalid max wait: %s
ast: tiempu máximu d'espera non válidu: %s

en: invalid speed factor: %s
ast: fautor de velocidá non válidu: %s

en: %s/%.2s/%.2s/%.2s/timing: %s
ast: %s/%.2s/%.2s/%.2s/sincronía: %s

en: %s/%s/timing: %s
ast: %s/%s/sincronía: %s

en: Replaying sudo session: %s
ast: Reproduciendo la sesión de sudo: %s

en: unable to add event to queue
ast: nun pue amestase l'eventu a la cola

en: unable to set tty to raw mode
ast: nun pue afitase'l mou en bruto a la TTY

en: Warning: your terminal is too small to properly replay the log.
ast: Alvertencia: la terminal ye mui pequeña como pa reproducir el rexistru afayadizamente.

en: Log geometry is %d x %d, your terminal's geometry is %d x %d.
ast: La xeometría del rexistru ye %d x %d, la de la to terminal ye %d x %d

en: ambiguous expression "%s"
ast: espresión ambigua «%s»

en: unmatched ')' in expression
ast: nun s'abrió «)» na espresión

en: unknown search term "%s"
ast: desconozse'l términu de gueta «%s»

en: %s requires an argument
ast: %s rique un argumentu

en: invalid regular expression: %s
ast: espresión regular non válida: %s

en: could not parse date "%s"
ast: nun pudo analizase la data «%s»

en: unmatched '(' in expression
ast: nun se zarró «(» na espresión

en: unknown search type %d
ast: desconozse la triba de gueta %d

en: usage: %s [-h] [-d dir] -l [search expression]
ast: usu: %s [-h] [-d direutoriu] -l [espresión de gueta]

en: %s - replay sudo session logs
ast: %s - reproduz los rexistros de sesión de sudo

en: 
    Command allowed
ast: 
    Comandu permitíu

en: 
    Command denied
ast: 
    Comandu ñegáu

en: 
    Command unmatched
ast: 
    Comandu ensin coincidencies

en: %s is group writable
ast: %s ye escribible pol grupu

en: unable to read the clock
ast: nun pue lleese'l reló

en: ignoring time stamp from the future
ast: inorando la marca de tiempu del futuru

en: unable to lock time stamp file %s
ast: nun pue bloquiase'l ficheru de marque de tiempu %s

en: the -x option will be removed in a future release
ast: la opción -x va desaniciase en llanzamientos futuros

en: press return to edit %s:
ast: primi retrocesu pa editar %s:

en: specified editor (%s) doesn't exist
ast: l'editor especificáu (%s) nun esiste

en: no editor found (editor path = %s)
ast: nun s'alcontró dengún editor (camín del editor = %s)

en: write error
ast: fallu d'escritura

en: unable to stat temporary file (%s), %s unchanged
ast: nun pue facese stat al ficheru temporal (%s), %s nun camudó

en: editor (%s) failed, %s unchanged
ast: falló l'editor (%s), %s nun camudó

en: %s unchanged
ast: %s nun camudó

en: unable to re-open temporary file (%s), %s unchanged.
ast: nun pue abrise de nueves el ficheru temporal (%s), %s nun camudó.

en: unabled to parse temporary file (%s), unknown error
ast: nun pudo analizase'l ficheru temporal (%s), fallu desconocíu

en: internal error, unable to find %s in list!
ast: fallu internu, ¡nun pue alcontrase %s na llista!

en: unable to set (uid, gid) of %s to (%u, %u)
ast: nun pue afitase l'UID o GID de %s a (%u, %u)

en: %s and %s not on the same file system, using mv to rename
ast: %s y %s nun tán nel mesmu sistema de ficheros, usando mv pa renomar

en: command failed: '%s %s %s', %s unchanged
ast: falló'l comandu: «%s %s %s», %s nun camudó

en: error renaming %s, %s unchanged
ast: fallu al renomar %s, %s nun camudó

en: What now?
ast: ¿Y agora qué?

en: unable to run %s
ast: nun pue executase %s

en: %s busy, try again later
ast: %s ta ocupáu, volvi tentalo más sero

en: Error: %s:%d %s "%s" referenced but not defined
ast: Fallu: %s:%d %s «%s» referencióse pero nun se definió

en: Warning: %s:%d %s "%s" referenced but not defined
ast: Alvertencia: %s:%d %s «%s» referencióse pero nun se definió

en: %s - safely edit the sudoers file
ast: %s - edita de mou seguru'l ficheru sudoers

en: 
    Options:
      -c, --check              check-only mode
      -f, --file=sudoers       specify sudoers file location
      -h, --help               display help message and exit
      -q, --quiet              less verbose (quiet) syntax error messages
      -s, --strict             strict syntax checking
      -V, --version            display version information and exit
ast: 
    Opciones:
      -c, --check              mou de namái comprobación
      -f, --file=sudoers       especifica l'allugamientu del ficheru sudoers
      -h, --help               amuesa esti mensaxe d'ayuda y cola
      -q, --quiet              mensaxes menos detallaos (silenciosos) de los fallos de sintaxis
      -s, --strict             comprobación estricta de la sintaxis
      -V, --version            amuesa la información de la versión y cola

en: too many levels of includes
ast: milenta niveles d'inclusión
