sudo 1.8.2rc2 - en to eu translation catalogue (68 entries)

en: unable to fork
eu: ezin da fork egin

en: unable to create sockets
eu: ezin da socketik sortu

en: unable to create pipe
eu: ezin da pipe bat sortu

en: select failed
eu: select-ek huts egin du

en: error reading from signal pipe
eu: errorea seinale hoditik irakurtzean

en: error reading from pipe
eu: errorea hoditik irakurtzean

en: error reading from socketpair
eu: errorea socketpair-etik irakurtzean

en: unexpected reply type on backchannel: %d
eu: espero ez zen erantzun moeta backchannel-ean: %d

en: %s must be owned by uid %d
eu: %s-(r)en jabeak %d uid-a behar du

en: %s must be only be writable by owner
eu: %s jabeak bakarrik idazteko moduan behar du

en: unable to dlopen %s: %s
eu: ezin da %s-(r)engan dlopen egin: %s

en: %s: unable to find symbol %s
eu: %s: ezin da %s sinboloa aurkitu

en: %s: unknown policy type %d
eu: %s: %d arau moeta ezezaguna

en: load_interfaces: overflow detected
eu: load_interfaces: overflow-a atzeman da

en: unable to open socket
eu: ezin da socket-a ireki

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
eu: -C argumentuak 3 edo zenbaki altuagoa behar du

en: the argument to -D must be between 1 and 9 inclusive
eu: -D argumentua 1 eta 9 bitartean behar du, biak barne

en: unknown user: %s
eu: erabiltzaile ezezaguna: %s

en: you may not specify both the `-i' and `-s' options
eu: ez zenituzke `-i' eta `-s' aukerak batera erabili behar

en: you may not specify both the `-i' and `-E' options
eu: ez zenitzuke `-i' eta `-E' aukerak batera erabili behar

en: the `-E' option is not valid in edit mode
eu: `-E' aukera ez da onartzen edizio moduan

en: you may not specify environment variables in edit mode
eu: ez zenuke ingurune aldagairik zehaztu beharko edizio moduan

en: the `-U' option may only be used with the `-l' option
eu: `-U' aukera `-l' aukerarekin erabili beharko zenuke soilik

en: the `-A' and `-S' options may not be used together
eu: `-A' eta `-S' aukerak ez lirateke batera erabili beharko

en: unable to allocate memory
eu: ezin da memoria esleitu

en: sudoedit is not supported on this platform
eu: sudoedit-ek ez du euskarririk plataforma hontan

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
eu: Soilik -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v edo -V aukeretako bat definitu beharko litzateke

en: %s - edit files as another user
eu: %s - editatu fitxategia beste erabiltzaile bat bezala

en: %s - execute a command as another user
eu: %s - exekutatu komandu bat beste erabiltzaile bat bezala

en: 
    Options:
eu: 
    Aukerak:

en: display help message and exit
eu: laguntza mezua erakutsi eta irten

en: run a login shell as target user
eu: abiarazi login shell bat helburua den erabiltzaile moduan

en: remove timestamp file completely
eu: ezabatu guztiz data-zigilu fitxategia

en: invalidate timestamp file
eu: baliogabetu data-zigilu fitxategia

en: list user's available commands
eu: zerrendatu erabiltzaileak eskuragarri dituen komandoak

en: unable to fgetfilecon %s
eu: ezin da %s-(r)engan fgetfilecon egin

en: requires at least one argument
eu: gutxienez argumentu bat behar du

en: unable to execute %s
eu: ezin da %s exekutatu

en: must be setuid root
eu: root setuid-a behar du

en: Sudo version %s
eu: %s sudo bertsioa

en: Configure options: %s
eu: Konfigurazio aukerak: %s

en: fatal error, unable to load plugins
eu: errore larria, ezin dira gehigarriak gehitu

en: error initializing I/O plugin %s
eu: errorea %s I/O plugina abiaraztean

en: could not join project "%s"
eu: ezin izan da "%s" proiektura batu

en: setproject failed for project "%s"
eu: setproject-ek huts egin du "%s" proiektuarentzat

en: unable to change uid to root (%u)
eu: ezin da uid-a root-era aldatu (%u)

en: %s: not a regular file
eu: %s: ez da fitxategi normala

en: %s unchanged
eu: %s aldatugabea

en: unable to write to %s
eu: ezin da %s-(e)ra idatzi

en: unable to read temporary file
eu: ezin da aldi baterako fitxategia irakurri

en: no tty present and no askpass program specified
eu: ez dago tty-rik eta askpass aplikazioa zehaztu gabe

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
eu: ez da askpass aplikaziorik zehaztu, saiatu SUDO_ASKPASS ezartzen

en: unable to set gid to %u
eu: ezin da %u gid-a ezarri

en: unable to set uid to %u
eu: ezin da %u uid-a ezarri

en: unable to run %s
eu: ezin da %s exekutatu

en: unable to save stdin
eu: ezin da stdin-era gorde

en: unable to dup2 stdin
eu: ezin da stdin-era dup2 egin

en: unable to restore stdin
eu: ezin da stdin-era leheneratu

en: unable to open userdb
eu: ezin da userdb-a ireki

en: unable to switch to registry "%s" for %s
eu: ezin da "%s" erregistrora aldatu %s-(r)entzat

en: unable to restore registry
eu: ezin da erregistroa leheneratu

en: internal error, tried to emalloc(0)
eu: barne errorea, emalloc(0) egiteko saiakera egon da

en: internal error, tried to emalloc2(0)
eu: barne errorea, emalloc2(0) egiteko saiakera egon da

en: internal error, emalloc2() overflow
eu: barne errorea, emalloc2() overflow-a

en: internal error, tried to erealloc(0)
eu: barne errorea, erealloc(0) egiteko saiakera egon da

en: internal error, tried to erealloc3(0)
eu: barne errorea, erealloc3(0) egiteko saiakera egon da

en: internal error, erealloc3() overflow
eu: barne errorea, erealloc3(0) overflow-a

en: Unknown signal
eu: Seinale ezezaguna
