sudoers 1.8.22b1 - en to nl translation catalogue (347 entries)

en: syntax error
nl: invoerfout

en: %p's password:
nl: %p's wachtwoord:

en: [sudo] password for %p:
nl: [sudo] wachtwoord voor %p:

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: *** SECURITY information for %h ***
nl: *** VEILIGHEIDSinformatie voor %h ***

en: Sorry, try again.
nl: Sorry, probeer het opnieuw.

en: unable to allocate memory
nl: kan geen geheugen reserveren

en: a digest requires a path name
nl: een digest vereist een padnaam

en: invalid notbefore value
nl: ongeldige 'notbefore'-waarde

en: invalid notafter value
nl: ongeldige 'notafter'-waarde

en: Alias "%s" already defined
nl: Alias "%s" is al gedefinieerd

en: unable to get login class for user %s
nl: kan de loginklasse voor gebruiker %s niet verkrijgen

en: unable to begin bsd authentication
nl: kan de bsd-aanmelding niet starten

en: invalid authentication type
nl: ongeldig type verificatie

en: unable to initialize BSD authentication
nl: kan de bsd-aanmelding niet initialiseren

en: unable to read fwtk config
nl: kan fwtk-configuratie niet lezen

en: unable to connect to authentication server
nl: kan niet verbinden met aanmeldingsserver

en: lost connection to authentication server
nl: verbinding met aanmeldingsserver verloren

en: authentication server error:
    %s
nl: aanmeldingsserverfout:
    %s

en: %s: unable to parse '%s': %s
nl: %s: kan '%s' niet ontleden: %s

en: %s: unable to resolve credential cache: %s
nl: %s: kan cache voor aanmeldingsgegevens niet vinden: %s

en: %s: unable to allocate options: %s
nl: %s: kan opties niet reserveren: %s

en: %s: unable to get credentials: %s
nl: %s: kan aanmeldingsgegevens niet verkrijgen: %s

en: %s: unable to initialize credential cache: %s
nl: %s: kan cache voor aanmeldingsgegevens niet initialiseren: %s

en: %s: unable to store credential in cache: %s
nl: %s: kan aanmeldingsgegeven niet opslaan in cache: %s

en: %s: unable to get host principal: %s
nl: %s: kan belangrijkste server niet vinden: %s

en: %s: Cannot verify TGT! Possible attack!: %s
nl: %s: Kan TGT niet verifieren! U bent mogelijk aangevallen!: %s

en: unable to initialize PAM
nl: kan PAM niet initialiseren

en: account validation failure, is your account locked?
nl: fout bij valideren van account, is uw account geblokkeerd?

en: Account or password is expired, reset your password and try again
nl: Account of wachtwoord is verlopen, stel uw wachtwoord opnieuw in en probeer het opnieuw

en: unable to change expired password: %s
nl: kan verlopen wachtwoord niet wijzigen: %s

en: Password expired, contact your system administrator
nl: Wachtwoord is verlopen, neem contact op met uw systeembeheerder

en: Account expired or PAM config lacks an "account" section for sudo, contact your system administrator
nl: Account is verlopen of PAM-configuratie heeft geen "account"-gedeelte voor sudo, neem contact op met uw systeembeheerder

en: PAM authentication error: %s
nl: fout in PAM-aanmelding: %s

en: you do not exist in the %s database
nl: u bestaat niet in de %s-database

en: failed to initialise the ACE API library
nl: initialiseren van de ACE API-bibliotheek is mislukt

en: unable to contact the SecurID server
nl: kan geen contact krijgen met de SecurID-server

en: User ID locked for SecurID Authentication
nl: Gebruikers-ID is geblokkeerd voor SecurID-verificatie

en: invalid username length for SecurID
nl: ongeldige gebruikersnaamlengte voor SecurID

en: invalid Authentication Handle for SecurID
nl: kan verificatie voor SecurID op deze manier niet afhandelen

en: SecurID communication failed
nl: SecurID-communicatie is mislukt

en: unknown SecurID error
nl: onbekende SecurID-fout

en: invalid passcode length for SecurID
nl: ongeldige lengte van passcode voor SecurID

en: unable to initialize SIA session
nl: kan SIA-sessie niet initialiseren

en: invalid authentication methods
nl: ongeldige verificatiemethoden

en: Invalid authentication methods compiled into sudo!  You may not mix standalone and non-standalone authentication.
nl: Er zijn ongeldige verificatiemethoden in sudo gecompileerd!  U kunt geen zelfstandige en niet-zelfstandige verificatiemethoden door elkaar gebruiken.

en: no authentication methods
nl: geen verificatiemethoden

en: There are no authentication methods compiled into sudo!  If you want to turn off authentication, use the --disable-authentication configure option.
nl: Er zijn geen verificatie-methoden in sudo gecompileerd!  Als u verificatie wilt uitschakelen, dient u de --disable-authentication configuratie-optie te gebruiken.

en: Unable to initialize authentication methods.
nl: Kon verificatiemethoden niet starten.

en: Authentication methods:
nl: Verificatie-methoden:

en: Could not determine audit condition
nl: Kan voorwaarden voor controle niet bepalen

en: unable to commit audit record
nl: kan controlestructuur niet opbouwen

en: 
    We trust you have received the usual lecture from the local System
    Administrator. It usually boils down to these three things:
    
        #1) Respect the privacy of others.
        #2) Think before you type.
        #3) With great power comes great responsibility.
nl: 
    Als het goed is hebt u de gebruikelijke informatie ontvangen van uw
    systeembeheerder. Gewoonlijk komt het neer op de volgende drie punten:
    
        1. Respecteer de privacy van anderen.
        2. Denk na voordat u iets doet.
        3. Veel mogelijkheden betekent veel verantwoordelijkheid.

en: unknown uid: %u
nl: onbekend gebruikersnummer: %u

en: unknown user: %s
nl: onbekende gebruiker: %s

en: Syslog facility if syslog is being used for logging: %s
nl: Syslog-voorziening als syslog wordt gebruikt voor loggen: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates successfully: %s
nl: Syslog-prioriteit wanneer aanmelden van gebruiker gelukt is: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates unsuccessfully: %s
nl: Syslog-prioriteit wanneer aanmelden van gebruiker niet gelukt is: %s

en: Put OTP prompt on its own line
nl: Geef OTP-prompt een eigen regel

en: Ignore '.' in $PATH
nl: Negeer '.' in $PATH

en: Always send mail when sudo is run
nl: Stuur altijd een mail wanneer sudo is gebruikt

en: Send mail if user authentication fails
nl: Stuur een mail wanneer aanmelden van gebruiker mislukt

en: Send mail if the user is not in sudoers
nl: Stuur een mail als de gebruiker niet in sudoers staat

en: Send mail if the user is not in sudoers for this host
nl: Stuur een mail als de gebruiker niet voor deze computer in sudoers staat

en: Send mail if the user is not allowed to run a command
nl: Stuur een mail als de gebruiker een opdracht niet mag gebruiken

en: Send mail if the user tries to run a command
nl: Stuur een mail als de gebruiker een opdracht probeert te gebruiken

en: Use a separate timestamp for each user/tty combo
nl: Gebruik een verschillende tijd voor elke gebruiker/terminal-combinatie

en: Lecture user the first time they run sudo
nl: Instrueer gebruikers de eerste keer dat ze sudo gebruiken

en: File containing the sudo lecture: %s
nl: Bestand met de sudo-instructies: %s

en: Require users to authenticate by default
nl: Standaard is verificatie van gebruikers vereist

en: Root may run sudo
nl: Root mag sudo gebruiken

en: Log the hostname in the (non-syslog) log file
nl: Log de computernaam in het (niet-syslog) logbestand

en: Log the year in the (non-syslog) log file
nl: Log het jaar in het (niet-syslog) logbestand

en: If sudo is invoked with no arguments, start a shell
nl: Start een shell als sudo wordt aangeroepen zonder argumenten

en: Set $HOME to the target user when starting a shell with -s
nl: Stel $HOME in op de doelgebruiker wanneer een shell wordt gestart met -s

en: Always set $HOME to the target user's home directory
nl: $HOME altijd instellen op de persoonlijke map van de doelgebruiker

en: Allow some information gathering to give useful error messages
nl: Sta verzamelen van informatie toe om bruikbare foutberichten te geven

en: Require fully-qualified hostnames in the sudoers file
nl: Vereis volledig-gekwalificeerde computernamen (fqdn) in het sudoers-bestand

en: Insult the user when they enter an incorrect password
nl: Beledig de gebruiker wanneer ze een verkeerd wachtwoord invoeren

en: Only allow the user to run sudo if they have a tty
nl: Gebruiker alleen toestaan sudo te gebruiken wanneer deze een terminal heeft

en: Visudo will honor the EDITOR environment variable
nl: Visudo zal de EDITOR omgevingsvariabele in acht nemen

en: Prompt for root's password, not the users's
nl: Vraag naar wachtwoord van root, niet van de gebruiker

en: Prompt for the runas_default user's password, not the users's
nl: Vraag naar wachtwoord van runas_default gebruiker, niet van huidige gebruiker

en: Prompt for the target user's password, not the users's
nl: Vraag naar wachtwoord van doelgebruiker, niet van huidige gebruiker

en: Apply defaults in the target user's login class if there is one
nl: Pas de standaardinstellingen van de doelgebruikers inlogklasse toe wanneer deze bestaat

en: Set the LOGNAME and USER environment variables
nl: Stel de LOGNAME en USER omgevingsvariabelen in

en: Only set the effective uid to the target user, not the real uid
nl: Stel het effectieve gebruikersnummer van de doelgebuiker in, niet het werkelijke gebruikersnummer

en: Don't initialize the group vector to that of the target user
nl: De groepsvector niet initialiseren naar die van de doelgebruiker

en: Length at which to wrap log file lines (0 for no wrap): %u
nl: Breek regels in logbestanden af op (0 voor niet afbreken): %u

en: Authentication timestamp timeout: %.1f minutes
nl: Aanmeldtijd timeout: %.1f minuten

en: Password prompt timeout: %.1f minutes
nl: Wachtwoordprompt timeout: %.1f minuten

en: Number of tries to enter a password: %u
nl: Aantal pogingen om een wachtwoord in te voeren: %u

en: Umask to use or 0777 to use user's: 0%o
nl: Te gebruiken umask of 0777 om die van gebruiker te gebruiken: 0%o

en: Path to log file: %s
nl: Pad naar logbestand: %s

en: Path to mail program: %s
nl: Pad naar mailprogramma: %s

en: Flags for mail program: %s
nl: Opties voor mailprogramma: %s

en: Address to send mail to: %s
nl: Adres waarnaar mail wordt verzonden: %s

en: Address to send mail from: %s
nl: Afzenderadres: %s

en: Subject line for mail messages: %s
nl: Onderwerp voor mails: %s

en: Incorrect password message: %s
nl: Boodschap voor verkeerd wachtwoord: %s

en: Path to authentication timestamp dir: %s
nl: Pad naar aanmeld-tijdmap: %s

en: Owner of the authentication timestamp dir: %s
nl: Eigenaar van aanmeld-tijdmap: %s

en: Users in this group are exempt from password and PATH requirements: %s
nl: Gebruikers in deze groep zijn uitgezonderd van de wachtwoord- en PATH-vereisten: %s

en: Default password prompt: %s
nl: Standaard wachtwoordprompt: %s

en: If set, passprompt will override system prompt in all cases.
nl: Indien ingesteld, zal de wachtwoordprompt altijd de systeemprompt vervangen.

en: Default user to run commands as: %s
nl: Standaardgebruiker om opdrachten uit te voeren: %s

en: Value to override user's $PATH with: %s
nl: Waarde waarmee $PATH van gebruiker wordt vervangen: %s

en: Path to the editor for use by visudo: %s
nl: Pad naar de editor bij gebruik van visudo: %s

en: When to require a password for 'list' pseudocommand: %s
nl: Wanneer een wachtwoord noodzakelijk is voor 'list'-pseudopdracht: %s

en: When to require a password for 'verify' pseudocommand: %s
nl: Wanneer een wachtwoord noodzakelijk is voor 'verify'-pseudopdracht: %s

en: Preload the dummy exec functions contained in the sudo_noexec library
nl: Laadt vooraf de dummy uitvoerfuncties uit de sudo_noexec-bibliotheek

en: If LDAP directory is up, do we ignore local sudoers file
nl: Als de LDAP-map beschikbaar is, wordt het lokale sudoersbestand genegeerd?

en: File descriptors >= %d will be closed before executing a command
nl: Bestandsdescriptors >= %d zullen worden gesloten vóór het uitvoeren van een opdracht

en: If set, users may override the value of `closefrom' with the -C option
nl: Indien ingesteld, mogen gebruikers de waarde van 'closefrom' vervangen met de optie -C

en: Allow users to set arbitrary environment variables
nl: Gebruikers toestaan willekeurige omgevingsvariabelen in te stellen

en: Reset the environment to a default set of variables
nl: Stel de omgevingsvariablen in op een standaard set

en: Environment variables to check for sanity:
nl: Op "gezondheid" te controleren omgevingsvariabelen:

en: Environment variables to remove:
nl: Te verwijderen omgevingsvariabelen:

en: Environment variables to preserve:
nl: Te behouden omgevingsvariabelen:

en: SELinux role to use in the new security context: %s
nl: SELinux role om in de nieuwe beveiligingscontext te gebruiken: %s

en: SELinux type to use in the new security context: %s
nl: SELinux type om in de nieuwe beveiligingscontext te gebruiken: %s

en: Path to the sudo-specific environment file: %s
nl: Pad naar het omgevingsbestand voor sudo: %s

en: Locale to use while parsing sudoers: %s
nl: Te gebruiken taalregio bij ontleden van sudoers: %s

en: Allow sudo to prompt for a password even if it would be visible
nl: Sta sudo toe ook te vragen naar een wachtwoord wanneer dit zichtbaar zou worden

en: Provide visual feedback at the password prompt when there is user input
nl: Zorg voor zichtbare terugkoppeling op de wachtwoordprompt wanneer er gebruikersinvoer is

en: Use faster globbing that is less accurate but does not access the filesystem
nl: Gebruik snellere expansie van jokertekens. Dit is minder nauwkeurig, maar maakt geen gebruik van het bestandsysteem

en: The umask specified in sudoers will override the user's, even if it is more permissive
nl: De umask die is opgegeven in het sudoersbestand zal die van de gebruiker vervangen, ook wanneer deze meer toestaat

en: Log user's input for the command being run
nl: Log gebruikersinvoer voor de uitgevoerde opdracht

en: Log the output of the command being run
nl: Log uitvoer voor de uitgevoerde opdracht

en: Compress I/O logs using zlib
nl: Comprimeer in-/uitvoerlogs met zlib

en: Always run commands in a pseudo-tty
nl: Voer opdrachten altijd uit in een pseudo-terminal

en: Plugin for non-Unix group support: %s
nl: Plugin voor ondersteuning van niet-Unixgroepen: %s

en: Directory in which to store input/output logs: %s
nl: Map waarin in-/uitvoerlogs moeten worden opgeslagen: %s

en: File in which to store the input/output log: %s
nl: Bestand waarin in-/uitvoerlogs moeten worden opgeslagen: %s

en: Add an entry to the utmp/utmpx file when allocating a pty
nl: Voeg een item toe aan het utmp/utmpx-bestand wanneer een virtuele terminal wordt gereserveerd

en: Set the user in utmp to the runas user, not the invoking user
nl: Stel in utmp de gebruiker in op de runas-gebruiker, niet op de aanroepende gebruiker

en: Set of permitted privileges: %s
nl: Set van toegestane privileges: %s

en: Set of limit privileges: %s
nl: Set van beperkende privileges: %s

en: Run commands on a pty in the background
nl: Draai opdrachten op een virtuele terminal op de achtergrond.

en: PAM service name to use: %s
nl: te gebruiken naam van PAM-service: %s

en: PAM service name to use for login shells: %s
nl: te gebruiken naam van PAM-service voor inlog-shells: %s

en: Attempt to establish PAM credentials for the target user
nl: Probeer PAM-aanmeldgegevens voor doelgebruiker te verkrijgen

en: Create a new PAM session for the command to run in
nl: Maak een nieuwe PAM-sessie om de opdracht in uit te voeren

en: Maximum I/O log sequence number: %u
nl: Maximaal in-/uitvoerlog volgnummer: %u

en: Enable sudoers netgroup support
nl: Ondersteuning voor sudoers-netgroup inschakelen

en: %s:%d unknown defaults entry "%s"
nl: %s:%d onbekend standaarditem "%s"

en: %s: unknown defaults entry "%s"
nl: %s: onbekend standaarditem "%s"

en: %s:%d no value specified for "%s"
nl: %s:%d geen waarde opgegeven voor "%s"

en: %s: no value specified for "%s"
nl: %s: geen waarde opgegeven voor "%s"

en: %s:%d values for "%s" must start with a '/'
nl: %s:%d waarden voor "%s" moeten beginnen met een '/'

en: %s: values for "%s" must start with a '/'
nl: %s: waarden voor "%s" moeten beginnen met een '/'

en: %s:%d option "%s" does not take a value
nl: %s:%d optie '%s' accepteert geen waarde

en: %s: option "%s" does not take a value
nl: %s: optie '%s' accepteert geen waarde

en: %s:%d value "%s" is invalid for option "%s"
nl: %s:%d waarde "%s" is ongeldig voor optie '%s'

en: %s: value "%s" is invalid for option "%s"
nl: %s: waarde "%s" is ongeldig voor optie '%s'

en: internal error, %s overflow
nl: interne fout, %s overflow

en: sudo_putenv: corrupted envp, length mismatch
nl: sudo_putenv: envp bevat fouten, verkeerde lengte

en: unable to rebuild the environment
nl: kan omgeving niet opnieuw opbouwen

en: sorry, you are not allowed to set the following environment variables: %s
nl: sorry, u mag de volgende omgevingsvariabelen niet instellen: %s

en: unsupported digest type %d for %s
nl: niet-ondersteund type controlegetal %d voor %s

en: %s: read error
nl: %s: leesfout

en: %s must be owned by uid %d
nl: %s moet eigendom zijn van gebruikersnummer %d

en: %s must only be writable by owner
nl: %s mag enkel schrijfbaar zijn voor eigenaar

en: unable to load %s: %s
nl: kan %s niet laden: %s

en: unable to find symbol "group_plugin" in %s
nl: kan symbool "group_plugin" niet vinden in %s

en: %s: incompatible group plugin major version %d, expected %d
nl: %s: incompatibele groepplugin hoofdversie %d, verwacht wordt %d

en: unable to parse IP address "%s"
nl: kan IP-adres "%s" niet ontleden

en: unable to parse netmask "%s"
nl: kan netmasker "%s" niet ontleden

en: Local IP address and netmask pairs:
nl: Combinaties van lokale IP-adressen en netwerkmaskers:

en: %s exists but is not a directory (0%o)
nl: %s bestaat al, maar is geen map (0%o)

en: unable to mkdir %s
nl: mkdir %s: aanmaken mislukt

en: unable to change mode of %s to 0%o
nl: kan modus van %s niet wijzigen naar 0%o

en: unknown group: %s
nl: onbekende groep: %s

en: unable to open %s
nl: kan %s niet openen

en: unable to read %s
nl: kan %s niet lezen

en: unable to write to %s
nl: kan %s niet schrijven

en: unable to create %s
nl: kan %s niet aanmaken

en: unable to write to I/O log file: %s
nl: kan niet schrijven naar in-/uitvoerlogbestand: %s

en: sudo_ldap_conf_add_ports: port too large
nl: sudo_ldap_conf_add_ports: poort te groot

en: unsupported LDAP uri type: %s
nl: niet-ondersteund LDAP uri type: %s

en: unable to mix ldap and ldaps URIs
nl: kan ldap en ldaps URIs niet door elkaar gebruiken

en: starttls not supported when using ldaps
nl: starttls wordt niet ondersteund in combinatie met ldaps

en: unable to initialize SSL cert and key db: %s
nl: kan SSL cert en key db niet initialiseren: %s

en: you must set TLS_CERT in %s to use SSL
nl: u moet TLS_CERT in %s instellen om SSL te gebruiken

en: unable to get GMT time
nl: kan GMT-tijd niet verkrijgen

en: unable to format timestamp
nl: kan tijd niet juist opmaken

en:     Order: %s
nl:      Volgorde: %s

en:     Commands:
nl:      Opdrachten:

en: unable to initialize LDAP: %s
nl: kan LDAP niet initialiseren: %s

en: start_tls specified but LDAP libs do not support ldap_start_tls_s() or ldap_start_tls_s_np()
nl: start_tls opgegeven maar LDAP bibliotheken ondersteunen geen ldap_start_tls_s() of ldap_start_tls_s_np()

en: invalid sudoOrder attribute: %s
nl: ongeldig sudoOrder kenmerk: %s

en: unable to open audit system
nl: kan controlesysteem niet openen

en: unable to send audit message
nl: kan controleboodschap niet verzenden

en: %8s : (command continued) %s
nl: %8s : (opdracht voortgezet) %s

en: unable to open log file: %s
nl: kan logbestand niet openen: %s

en: unable to lock log file: %s
nl: kan logbestand niet vergrendelen: %s

en: unable to write log file: %s
nl: kan logbestand niet schrijven: %s

en: No user or host
nl: Geen gebruiker of computer

en: validation failure
nl: geldigheidsfout

en: user NOT in sudoers
nl: gebruiker NIET in sudoers

en: user NOT authorized on host
nl: gebruiker NIET aangemeld op computer

en: command not allowed
nl: opdracht is niet toegestaan

en: %s is not in the sudoers file.  This incident will be reported.
nl: %s zit niet in het sudoersbestand.  Dit incident zal worden gerapporteerd.

en: %s is not allowed to run sudo on %s.  This incident will be reported.
nl: %s heeft niet het recht om sudo te gebruiken op %s.  Dit incident zal worden gerapporteerd.

en: Sorry, user %s may not run sudo on %s.
nl: Sorry, gebruiker %s mag sudo niet gebruiken op %s.

en: Sorry, user %s is not allowed to execute '%s%s%s' as %s%s%s on %s.
nl: Sorry, gebruiker %s mag '%s%s%s' niet uitvoeren als %s%s%s op %s.

en: %s: command not found
nl: %s: opdracht niet gevonden

en: ignoring "%s" found in '.'
    Use "sudo ./%s" if this is the "%s" you wish to run.
nl: "%s" gevonden in '.' wordt genegeerd.
    Gebruik 'sudo ./%s' als dit de '%s' die u wilt uitvoeren.

en: authentication failure
nl: aanmeldingsfout

en: a password is required
nl: een wachtwoord is verplicht

en: %u incorrect password attempt | %u incorrect password attempts
nl[0]: %u verkeerde wachtwoordpoging
nl[1]: %u verkeerde wachtwoordpogingen

en: unable to fork
nl: kan niet afsplitsen

en: unable to fork: %m
nl: kan niet afsplitsen: %m

en: unable to open pipe: %m
nl: kan pipe niet openen: %m

en: unable to dup stdin: %m
nl: kan stdin niet klonen: %m

en: unable to execute %s: %m
nl: kan %s niet uitvoeren: %m

en: digest for %s (%s) is not in %s form
nl: controlegetal voor %s (%s) is niet in de %s-vorm

en: unable to stat %s
nl: kan stat op %s niet uitvoeren

en: parse error in %s near line %d
nl: ontleedfout in %s bij regel %d

en: parse error in %s
nl: ontleedfout in %s

en: 
    Sudoers entry:
nl: 
    Sudoers-item:

en:     Options:
nl:     Opties:

en: unable to parse network address list
nl: kan netwerkadressenlijst niet ontleden

en: unable to execute %s
nl: kan %s niet uitvoeren

en: Sudoers policy plugin version %s
nl: Sudoers-beleidsplugin versie %s

en: Sudoers file grammar version %d
nl: Versie van sudoers-bestandsgrammatica %d

en: 
    Sudoers path: %s
nl: 
    Sudoers-pad: %s

en: nsswitch path: %s
nl: nsswitch-pad: %s

en: ldap.conf path: %s
nl: ldap.conf-pad: %s

en: ldap.secret path: %s
nl: ldap.secret-pad: %s

en: unable to cache uid %u, out of memory
nl: kan gebruikersnummer %u niet bufferen, onvoldoende geheugen

en: unable to cache uid %u, already exists
nl: kan gebruikersnummer %u niet bufferen, bestaat reeds

en: unable to cache user %s, out of memory
nl: kan gebruiker %s niet bufferen, onvoldoende geheugen

en: unable to cache user %s, already exists
nl: kan gebruiker %s niet bufferen, bestaat reeds

en: unable to cache gid %u, out of memory
nl: kan groepsnummer %u niet bufferen, onvoldoende geheugen

en: unable to cache gid %u, already exists
nl: kan groepsnummer %u niet bufferen, bestaat reeds

en: unable to cache group %s, out of memory
nl: kan groep %s niet bufferen, onvoldoende geheugen

en: unable to cache group %s, already exists
nl: kan groep %s niet bufferen, bestaat reeds

en: unable to cache group list for %s, already exists
nl: kan groepslijst voor %s niet bufferen, bestaat reeds

en: unable to cache group list for %s, out of memory
nl: kan groepslijst voor %s niet bufferen, onvoldoende geheugen

en: unable to parse groups for %s
nl: kan groepen voor %s niet ontleden

en: unable to parse gids for %s
nl: kan groepsnummers voor %s niet ontleden

en: perm stack overflow
nl: overloop van rechtenstapel

en: perm stack underflow
nl: onderloop van rechtenstapel

en: unable to change to root gid
nl: kan niet wijzigen naar rootgroepsnummer

en: unable to change to runas gid
nl: kan niet wijzigen naar runas-groepsnummer

en: unable to set runas group vector
nl: kan runas-groepsvector niet instellen

en: unable to change to runas uid
nl: kan niet wijzigen naar runas-gebruikersnummer

en: unable to change to sudoers gid
nl: kan niet wijzigen naar sudoers-groepsnummer

en: too many processes
nl: te veel processen

en: unable to get current working directory
nl: kan huidige werkmap niet achterhalen

en: audit_failure message too long
nl: boodschap voor audit_failure is te lang

en: unable to initialize SSS source. Is SSSD installed on your machine?
nl: Kan SSS-bron niet initialiseren. Is SSSD op uw machine geinstalleerd?

en: unable to find symbol "%s" in %s
nl: kan symbool "%s" niet vinden in %s

en: Matching Defaults entries for %s on %s:
nl: Overeenkomende standaarditems voor %s op %s:

en: Runas and Command-specific defaults for %s:
nl: Runas en opdrachtspecifieke standaarden voor %s:

en: User %s may run the following commands on %s:
nl: Gebruiker %s mag de volgende opdrachten uitvoeren op %s:

en: User %s is not allowed to run sudo on %s.
nl: Gebruiker %s mag geen sudo gebruiken op %s.

en: unable to initialize sudoers default values
nl: kan sudoers-standaardwaarden niet initialiseren

en: problem with defaults entries
nl: probleem met standaarditems

en: no valid sudoers sources found, quitting
nl: geen geldige sudoers-bronnen gevonden, afsluiten

en: sudoers specifies that root is not allowed to sudo
nl: sudoers geeft aan dat root geen sudo mag gebruiken

en: you are not permitted to use the -C option
nl: u heeft niet de rechten om de optie -C te gebruiken

en: timestamp owner (%s): No such user
nl: tijd-eigenaar (%s): Gebruiker bestaat niet

en: no tty
nl: geen terminal

en: sorry, you must have a tty to run sudo
nl: sorry, u moet een terminal hebben om sudo te gebruiken

en: command in current directory
nl: opdracht in huidige map

en: sorry, you are not allowed to preserve the environment
nl: sorry, u mag de omgeving niet behouden

en: command too long
nl: opdracht is te lang

en: %s is not a regular file
nl: %s in geen regulier bestand

en: %s is owned by uid %u, should be %u
nl: %s is eigendom van gebruikersnummer %u, zou %u moeten zijn

en: %s is world writable
nl: %s kan door iedereen worden geschreven

en: %s is owned by gid %u, should be %u
nl: %s is eigendom van groepsnummer %u, zou %u moeten zijn

en: unknown login class: %s
nl: onbekende loginklasse: %s

en: unable to resolve host %s
nl: kan computernaam %s niet herleiden

en: invalid filter option: %s
nl: ongeldige filteroptie: %s

en: invalid max wait: %s
nl: ongeldige maximale wachttijd: %s

en: invalid speed factor: %s
nl: ongeldige snelheidsfactor: %s

en: %s version %s
nl: %s versie %s

en: unable to add event to queue
nl: kan gebeurtenis niet aan wachtrij toevoegen

en: unable to set tty to raw mode
nl: kan terminal niet instellen op rauwe modus

en: Warning: your terminal is too small to properly replay the log.
nl: Waarschuwing: uw terminal is te klein om de log goed op te bekijken.

en: Log geometry is %d x %d, your terminal's geometry is %d x %d.
nl: Logverhouding is %d x %d, de verhouding van uw terminal is %d x %d.

en: invalid timing file line: %s
nl: ongeldige timingsbestandregel: %s

en: ambiguous expression "%s"
nl: dubbelzinnige expressie "%s"

en: unmatched ')' in expression
nl: ongepaarde ')' in expressie

en: unknown search term "%s"
nl: onbekende zoekterm "%s"

en: %s requires an argument
nl: %s vereist een argument

en: invalid regular expression: %s
nl: ongeldige reguliere expressie: %s

en: could not parse date "%s"
nl: kan datum niet ontleden "%s"

en: unmatched '(' in expression
nl: ongepaarde '(' in expressie

en: illegal trailing "or"
nl: ongeldige afsluitende "or"

en: illegal trailing "!"
nl: ongeldige afsluitende "!"

en: unknown search type %d
nl: onbekend zoektype %d

en: %s: invalid log file
nl: %s: ongeldig logbestand

en: %s: time stamp field is missing
nl: %s: tijdveld ontbreekt

en: %s: time stamp %s: %s
nl: %s: tijdstempel %s: %s

en: %s: user field is missing
nl: %s: gebruikersveld ontbreekt

en: %s: runas user field is missing
nl: %s: runas-gebuikersveld ontbreekt

en: %s: runas group field is missing
nl: %s: runas-groepveld ontbreekt

en: usage: %s [-hnR] [-d dir] [-m num] [-s num] ID
nl: Gebruik:  %s [-hnR] [-d map] [-m wachttijd] [-s snelheidsfactor] ID

en: usage: %s [-h] [-d dir] -l [search expression]
nl: Gebruik:  %s [-h] [-d map] -l [zoek-expressie]

en: %s - replay sudo session logs
nl: %s - sudo sessielogs bekijken

en: 
    Options:
      -d, --directory=dir  specify directory for session logs
      -f, --filter=filter  specify which I/O type(s) to display
      -h, --help           display help message and exit
      -l, --list           list available session IDs, with optional expression
      -m, --max-wait=num   max number of seconds to wait between events
      -s, --speed=num      speed up or slow down output
      -V, --version        display version information and exit
nl: 
    Opties:
      -d, --directory=map     map voor sessielogs opgeven
      -f, --filter=filter     opgeven welk type in-/uitvoer moet worden weergegeven
      -h, --help              geef help weer (dit bericht) en sluit af
      -l, --list [expressie]  som beschikbare sessienummers
                              die overeenkomen met de expressie op
      -m, --max-wait=num      wacht tussen gebeurtenissen maximaal m seconden
      -s, --speed=num         snelheid van uitvoer verhogen of verlagen
      -V, --version           geef versieinformatie weer en sluit af

en: 	host  unmatched
nl: 	computer komt niet overeen

en: 
    Command allowed
nl: 
    Opdracht toegestaan

en: 
    Command denied
nl: 
    Opdracht niet toegestaan

en: 
    Command unmatched
nl: 
    Opdracht komt niet overeen

en: %s is group writable
nl: %s kan door groep worden gewijzigd

en: unable to truncate time stamp file to %lld bytes
nl: kan tijdstempelbestand niet inkorten naar %lld bytes

en: unable to read the clock
nl: kan de klok niet lezen

en: ignoring time stamp from the future
nl: tijdstempel uit de toekomst wordt genegeerd

en: time stamp too far in the future: %20.20s
nl: tijd is te ver in de toekomst: %20.20s

en: unable to lock time stamp file %s
nl: kan tijdstempelbestand %s niet vergrendelen

en: %s grammar version %d
nl: %s grammaticaversie %d

en: press return to edit %s:
nl: Druk op Enter om %s te bewerken:

en: specified editor (%s) doesn't exist
nl: opgegeven editor (%s) bestaat niet

en: no editor found (editor path = %s)
nl: geen editor gevonden (editorpad = %s)

en: write error
nl: schrijffout

en: unable to stat temporary file (%s), %s unchanged
nl: kan status van tijdelijk bestand (%s) niet vaststellen, %s ongewijzigd

en: zero length temporary file (%s), %s unchanged
nl: tijdelijk bestand (%s) leeg, %s ongewijzigd

en: editor (%s) failed, %s unchanged
nl: editor (%s) is mislukt, %s ongewijzigd

en: %s unchanged
nl: %s ongewijzigd

en: unable to re-open temporary file (%s), %s unchanged.
nl: kan tijdelijk bestand (%s) niet openen, %s ongewijzigd.

en: unabled to parse temporary file (%s), unknown error
nl: kan tijdelijke bestand (%s) niet ontleden, onbekende fout

en: internal error, unable to find %s in list!
nl: interne fout, kan %s niet in de lijst vinden!

en: unable to set (uid, gid) of %s to (%u, %u)
nl: kan %s niet wijzigen (gebruikers- of groepsnummer) naar (%u, %u)

en: %s and %s not on the same file system, using mv to rename
nl: %s en %s niet op hetzelfde bestandssyteem, gebuikt mv om te hernoemen

en: command failed: '%s %s %s', %s unchanged
nl: opdracht mislukt: '%s %s %s', %s ongewijzigd

en: error renaming %s, %s unchanged
nl: fout bij hernoemen %s, %s ongewijzigd

en: What now?
nl: Wat nu?

en: Options are:
      (e)dit sudoers file again
      e(x)it without saving changes to sudoers file
      (Q)uit and save changes to sudoers file (DANGER!)
nl: Opties zijn:
      (e)dit sudoers bestand opnieuw
      e(x)it zonder de wijzigingen op te slaan
      (Q)uit en sla wijziging op in het sudoers bestand (GEVAAR!)

en: unable to run %s
nl: kan %s niet uitvoeren

en: %s: wrong owner (uid, gid) should be (%u, %u)
nl: %s: verkeerde eigenaar (gebruikers-, groepsnummer) zou moeten zijn (%u, %u)

en: %s: bad permissions, should be mode 0%o
nl: %s: verkeerde toegangsrechten, zou modus 0%o moeten zijn

en: failed to parse %s file, unknown error
nl: kan %s-bestand niet ontleden, onbekende fout

en: parse error in %s near line %d
nl: fout bij ontleden van %s bij regel %d

en: parse error in %s
nl: fout bij ontleden van %s

en: %s: parsed OK
nl: %s: ontleden is geslaagd

en: %s busy, try again later
nl: %s bezig, probeer het later opnieuw

en: Error: %s:%d %s "%s" referenced but not defined
nl: Fout: %s:%d %s "%s" wordt naar verwezen, maar is niet gedefinieerd

en: Warning: %s:%d %s "%s" referenced but not defined
nl: Waarschuwing: %s:%d %s "%s" wordt naar verwezen, maar is niet gedefinieerd

en: %s - safely edit the sudoers file
nl: %s - bewerk het sudoersbestand voorzichtig

en: 
    Options:
      -c, --check              check-only mode
      -f, --file=sudoers       specify sudoers file location
      -h, --help               display help message and exit
      -q, --quiet              less verbose (quiet) syntax error messages
      -s, --strict             strict syntax checking
      -V, --version            display version information and exit
      -x, --export=output_file write sudoers in JSON format to output_file
nl: 
    Opties:
      -c, --check         alleen lezen modus
      -f, --file=bestand  geef lokatie van sudoersbestand op
      -h, --help          geef help weer (dit bericht) en sluit af
      -q, --quiet         minder uitgebreide syntactische fout berichten
      -s, --strict        stricte controle van syntaxis
      -V, --verion        geef versieinformatie weer en sluit af

en: unknown defaults entry "%s"
nl: onbekend standaarditem '%s'

en: %s: input and output files must be different
nl: %s: in- en uitvoerbestanden moeten verschillen

en: too many levels of includes
nl: te veel niveaus van insluitingen
