sudoers 1.8.22b2 - en to hu translation catalogue (200 entries)

en: syntax error
hu: szintaktikai hiba

en: %p's password:
hu: %p jelszava:

en: [sudo] password for %p:
hu: [sudo] %p jelszava:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: *** SECURITY information for %h ***
hu: *** BIZTONSÁGI információk erről: %h ***

en: Sorry, try again.
hu: Elnézést, próbálja újra.

en: unable to allocate memory
hu: nem foglalható memória

en: a digest requires a path name
hu: egy kivonat egy útvonalnevet igényel

en: invalid notbefore value
hu: érvénytelen „notbefore” érték

en: invalid notafter value
hu: érvénytelen „notafter” érték

en: timeout value too large
hu: az időkorlát értéke túl nagy

en: invalid timeout value
hu: érvénytelen időkorlát érték

en: Alias "%s" already defined
hu: A(z) „%s” álnév már meg van határozva

en: unable to get login class for user %s
hu: a bejelentkezési osztály lekérése sikertelen ennél a felhasználónál: %s

en: unable to begin bsd authentication
hu: a BSD hitelesítés elkezdése sikertelen

en: invalid authentication type
hu: érvénytelen hitelesítési típus

en: unable to initialize BSD authentication
hu: a BSD hitelesítés előkészítése sikertelen

en: unable to read fwtk config
hu: az fwtk beállítás olvasása sikertelen

en: unable to connect to authentication server
hu: a hitelesítési kiszolgálóhoz való kapcsolódás sikertelen

en: lost connection to authentication server
hu: a kapcsolat megszakadt a hitelesítési kiszolgálóval

en: authentication server error:
    %s
hu: hitelesítési kiszolgáló hiba:
    %s

en: %s: unable to convert principal to string ('%s'): %s
hu: %s: az elsődleges átalakítása karakterláncra („%s”) sikertelen: %s

en: %s: unable to parse '%s': %s
hu: %s: „%s” feldolgozása sikertelen: %s

en: %s: unable to resolve credential cache: %s
hu: %s: a hitelesítési adatok gyorsítótárának feloldása sikertelen: %s

en: %s: unable to allocate options: %s
hu: %s: a kapcsolók lefoglalása sikertelen: %s

en: %s: unable to get credentials: %s
hu: %s: a hitelesítési adatok lekérése sikertelen: %s

en: %s: unable to initialize credential cache: %s
hu: %s: a hitelesítési adatok gyorsítótárának előkészítése sikertelen: %s

en: %s: unable to store credential in cache: %s
hu: %s: a hitelesítési adatok gyorsítótárban való tárolósa sikertelen: %s

en: %s: unable to get host principal: %s
hu: %s: az elsődleges gép lekérése sikertelen: %s

en: %s: Cannot verify TGT! Possible attack!: %s
hu: %s: a TGT nem ellenőrizhető! Lehetséges támadás! %s

en: unable to initialize PAM
hu: a PAM előkészítése sikertelen

en: account validation failure, is your account locked?
hu: fiókellenőrzési hiba, a fiókja zárolva van?

en: Account or password is expired, reset your password and try again
hu: A fiók vagy a jelszó lejárt, állítsa vissza a jelszavát, és próbálja újra

en: unable to change expired password: %s
hu: a lejárt jelszó megváltoztatása sikertelen: %s

en: Password expired, contact your system administrator
hu: A jelszó lejárt, vegye fel a kapcsolatot a rendszergazdával

en: Account expired or PAM config lacks an "account" section for sudo, contact your system administrator
hu: A fiók lejárt vagy a PAM beállításból hiányzik egy „account” szakasz a sudo számára, vegye fel a kapcsolatot a rendszergazdával

en: PAM authentication error: %s
hu: PAM hitelesítési hiba: %s

en: you do not exist in the %s database
hu: Ön nem létezik a(z) %s adatbázisban

en: failed to initialise the ACE API library
hu: nem sikerült előkészíteni az ACE API programkönyvtárat

en: unable to contact the SecurID server
hu: a SecurID kiszolgálóhoz való kapcsolódás sikertelen

en: User ID locked for SecurID Authentication
hu: A felhasználó-azonosító zárolva van a SecurID hitelesítéshez

en: invalid username length for SecurID
hu: érvénytelen felhasználónév hossz a SecurID-nál

en: invalid Authentication Handle for SecurID
hu: érvénytelen hitelesítéskezelés a SecurID-nál

en: SecurID communication failed
hu: a SecurID kommunikáció meghiúsult

en: unknown SecurID error
hu: ismeretlen SecurID hiba

en: invalid passcode length for SecurID
hu: érvénytelen jelkód hossz a SecurID-nál

en: unable to initialize SIA session
hu: a SIA munkamenet előkészítése sikertelen

en: invalid authentication methods
hu: érvénytelen hitelesítési módszerek

en: Invalid authentication methods compiled into sudo!  You may not mix standalone and non-standalone authentication.
hu: Érvénytelen hitelesítési módszerek lettek belefordítva a sudo programba! Nem keverheti az önálló és a nem önálló hitelesítéseket.

en: no authentication methods
hu: nincsenek hitelesítési módszerek

en: There are no authentication methods compiled into sudo!  If you want to turn off authentication, use the --disable-authentication configure option.
hu: Nincsenek hitelesítési módszerek belefordítva a sudo programba! Ha ki szeretné kapcsolni a hitelesítést, akkor használja a --disable-authentication konfigurációs kapcsolót.

en: Unable to initialize authentication methods.
hu: A hitelesítési módszerek előkészítése sikertelen.

en: Authentication methods:
hu: Hitelesítési módszerek:

en: Could not determine audit condition
hu: Nem sikerült meghatározni a felülvizsgálati feltételt

en: unable to commit audit record
hu: a felülvizsgálati rekord véglegesítése sikertelen

en: 
    We trust you have received the usual lecture from the local System
    Administrator. It usually boils down to these three things:
    
        #1) Respect the privacy of others.
        #2) Think before you type.
        #3) With great power comes great responsibility.
hu: 
    Bízunk benne, hogy megkapta a szokásos tudnivalókat a helyi
    rendszergazdától. Általában a következő három dolog lényeges:
    
        #1) Tartsa tiszteletben mások személyiségi jogait.
        #2) Gondolkodjon gépelés előtt.
        #3) A nagy erő nagy felelősséggel jár.

en: unknown uid: %u
hu: ismeretlen uid: %u

en: unknown user: %s
hu: ismeretlen felhasználó: %s

en: Syslog facility if syslog is being used for logging: %s
hu: Syslog képesség, ha a syslog programot használják naplózáshoz: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates successfully: %s
hu: A használandó syslog prioritás, amikor a felhasználó sikeresen hitelesíti magát: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates unsuccessfully: %s
hu: A használandó syslog prioritás, amikor a felhasználó sikertelenül hitelesíti magát: %s

en: Put OTP prompt on its own line
hu: Az OTP kérdés elhelyezés a saját sorába

en: Ignore '.' in $PATH
hu: A „.” figyelmen kívül hagyása a $PATH változóban

en: Always send mail when sudo is run
hu: Mindig küldjön levelet, amikor a sudo fut

en: Send mail if user authentication fails
hu: Levél küldése, ha a felhasználó-hitelesítés sikertelen

en: Send mail if the user is not in sudoers
hu: Levél küldése, ha a felhasználó nincs a sudoers fájlban

en: Send mail if the user is not in sudoers for this host
hu: Levél küldése, ha a felhasználó nincs a sudoers fájlban ennél a gépnél

en: Send mail if the user is not allowed to run a command
hu: Levél küldése, ha a felhasználónak nem engedélyezett egy parancs futtatása

en: Send mail if the user tries to run a command
hu: Levél küldése, ha a felhasználó megpróbál egy parancsot futtatni

en: Use a separate timestamp for each user/tty combo
hu: Különálló időbélyeg használata minden felhasználó/tty párosnál

en: Lecture user the first time they run sudo
hu: Felhasználó oktatása a sudo első alkalommal történő futtatásakor

en: File containing the sudo lecture: %s
hu: A sudo oktatóanyagot tartalmazó fájl: %s

en: Require users to authenticate by default
hu: Felhasználók hitelesítésének megkövetelése alapértelmezetten

en: Root may run sudo
hu: A rendszergazda futtathatja a sudo programot

en: Log the hostname in the (non-syslog) log file
hu: A gépnév naplózása a (nem syslog) naplófájlba

en: Log the year in the (non-syslog) log file
hu: Az év naplózása a (nem syslog) naplófájlba

en: If sudo is invoked with no arguments, start a shell
hu: Ha a sudo programot argumentumok nélkül hívják meg, akkor indítson egy parancsértelmezőt

en: Set $HOME to the target user when starting a shell with -s
hu: A $HOME beállítása a célfelhasználóra, amikor a -s kapcsolóval indít egy parancsértelmezőt

en: Always set $HOME to the target user's home directory
hu: Mindig állítsa be a $HOME értékét a célfelhasználó saját könyvtárára

en: Allow some information gathering to give useful error messages
hu: Néhány információ begyűjtésének engedélyezése hasznos hibaüzenetek adásához

en: Require fully-qualified hostnames in the sudoers file
hu: Teljes képzésű gépnevek megkövetelése a sudoers fájlban

en: Insult the user when they enter an incorrect password
hu: A felhasználó piszkálása, amikor helytelen jelszót ad meg

en: Only allow the user to run sudo if they have a tty
hu: Csak akkor engedélyezze a sudo futtatását a felhasználónak, ha rendelkezik tty-nal

en: Visudo will honor the EDITOR environment variable
hu: A visudo el fogja fogadni az EDITOR környezeti változót

en: Prompt for root's password, not the users's
hu: A rendszergazda jelszavának bekérése, nem a felhasználóénak

en: Prompt for the runas_default user's password, not the users's
hu: A runas_default felhasználó jelszavának bekérése, nem a felhasználóénak

en: Prompt for the target user's password, not the users's
hu: A célfelhasználó jelszavának bekérése, nem a felhasználóénak

en: Apply defaults in the target user's login class if there is one
hu: Alapértelmezések alkalmazása a célfelhasználó bejelentkezési osztályán, ha van ilyen

en: Set the LOGNAME and USER environment variables
hu: A LOGNAME és a USER környezeti változók beállítása

en: Only set the effective uid to the target user, not the real uid
hu: Csak a tényleges uid beállítása a célfelhasználóra, nem a valódi uid értékének

en: Don't initialize the group vector to that of the target user
hu: Ne készítse elő a csoportvektort a célfelhasználóéra

en: Length at which to wrap log file lines (0 for no wrap): %u
hu: A hossz, amelyre a naplófájl sorait tördelni kell (0 esetén nincs tördelés): %u

en: Authentication timestamp timeout: %.1f minutes
hu: Hitelesítési időbélyeg időkorlát: %.1f perc

en: Password prompt timeout: %.1f minutes
hu: Jelszóbekérési időkorlát: %.1f perc

en: Number of tries to enter a password: %u
hu: Egy jelszómegadás kísérleteinek száma: %u

en: Umask to use or 0777 to use user's: 0%o
hu: A használandó umask vagy 0777 a felhasználóé használatához: 0%o

en: Path to log file: %s
hu: Útvonal a naplófájlhoz: %s

en: Path to mail program: %s
hu: Útvonal a levelezőprogramhoz: %s

en: Flags for mail program: %s
hu: Jelzők a levelezőprogramhoz: %s

en: Address to send mail to: %s
hu: A cím, amelyre a levelet küldeni kell: %s

en: Address to send mail from: %s
hu: A cím, amelyről a levelet küldeni kell: %s

en: Subject line for mail messages: %s
hu: Tárgysor a levél üzeneteihez: %s

en: Incorrect password message: %s
hu: Helytelen jelszó üzenet: %s

en: Path to lecture status dir: %s
hu: Útvonal az oktatóanyag állapot könyvtárához: %s

en: Path to authentication timestamp dir: %s
hu: Útvonal a hitelesítési időbélyeg könyvtárához: %s

en: Owner of the authentication timestamp dir: %s
hu: A hitelesítési időbélyeg könyvtárának tulajdonosa: %s

en: Users in this group are exempt from password and PATH requirements: %s
hu: Az ebben a csoportban lévő felhasználók mentesülnek a jelszó és PATH követelmények alól: %s

en: Default password prompt: %s
hu: Alapértelmezett jelszóbekérés: %s

en: If set, passprompt will override system prompt in all cases.
hu: Ha be van állítva, akkor a jelszóbekérés minden esetben felül fogja bírálni a rendszer bekéréseit.

en: Default user to run commands as: %s
hu: Alapértelmezett felhasználó a parancsok futtatásához másként: %s

en: Value to override user's $PATH with: %s
hu: Érték a felhasználó $PATH változójának felülbírálásához ezzel: %s

en: Path to the editor for use by visudo: %s
hu: Útvonal a visudo által használt szerkesztőhöz: %s

en: When to require a password for 'list' pseudocommand: %s
hu: Mikor szükséges jelszó a „list” álparancshoz: %s

en: When to require a password for 'verify' pseudocommand: %s
hu: Mikor szükséges jelszó a „verify” álparancshoz: %s

en: Preload the dummy exec functions contained in the sudo_noexec library
hu: A sudo_noexec programkönyvtárban található üres végrehajtási függvények előtöltése

en: If LDAP directory is up, do we ignore local sudoers file
hu: Ha az LDAP könyvtár be van kapcsolva, akkor mellőzzük-e a helyi sodoers fájlt

en: File descriptors >= %d will be closed before executing a command
hu: A fájlleírók >= %d le lesznek zárva a parancs végrehajtása előtt

en: If set, users may override the value of `closefrom' with the -C option
hu: Ha be van állítva, akkor a felhasználók felülbírálhatják a „closefrom” értékét a -C kapcsolóval

en: Allow users to set arbitrary environment variables
hu: Lehetővé teszi a felhasználóknak tetszőleges környezeti változók beállítását

en: Reset the environment to a default set of variables
hu: A környezet visszaállítása egy alapértelmezett változókészletre

en: Environment variables to check for sanity:
hu: Környezeti változók az épség ellenőrzéséhez:

en: Environment variables to remove:
hu: Eltávolítandó környezeti változók:

en: Environment variables to preserve:
hu: Megőrzendő környezeti változók:

en: SELinux role to use in the new security context: %s
hu: Az új biztonsági környezetben használandó SELinux szerep: %s

en: SELinux type to use in the new security context: %s
hu: Az új biztonsági környezetben használandó SELinux típus: %s

en: Path to the sudo-specific environment file: %s
hu: Útvonal a sudo specifikus környezeti fájlhoz: %s

en: Path to the restricted sudo-specific environment file: %s
hu: Útvonal a korlátozott sudo specifikus környezeti fájlhoz: %s

en: Locale to use while parsing sudoers: %s
hu: A sudoers feldolgozásakor használandó területi beállítás: %s

en: Allow sudo to prompt for a password even if it would be visible
hu: Lehetővé tenni a sudo számára egy jelszó bekérését akkor is, ha látható lesz

en: Provide visual feedback at the password prompt when there is user input
hu: Látható visszajelzés nyújtása a jelszóbekérésnél, amikor felhasználói bevitel van

en: Use faster globbing that is less accurate but does not access the filesystem
hu: Gyorsabb mintaillesztés használata, ami kevésbé pontos, de nem fér hozzá a fájlrendszerhez

en: The umask specified in sudoers will override the user's, even if it is more permissive
hu: A sudoers fájlban megadott umask felül fogja bírálni a felhasználóét akkor is, ha az engedékenyebb

en: Log user's input for the command being run
hu: A futtatott parancs felhasználói bevitelének naplózása

en: Log the output of the command being run
hu: A futtatott parancs kimenetének naplózása

en: Compress I/O logs using zlib
hu: I/O naplók tömörítése zlib használatával

en: Always run commands in a pseudo-tty
hu: A parancsokat mindig egy ál-tty-ban futtassa

en: Plugin for non-Unix group support: %s
hu: Bővítmény a nem Unix csoport támogatáshoz: %s

en: Directory in which to store input/output logs: %s
hu: A könyvtár, amelyben a bemeneti/kimeneti naplók tárolva lesznek: %s

en: File in which to store the input/output log: %s
hu: A fájl, amelyben a bemeneti/kimeneti napló tárolva lesz: %s

en: Add an entry to the utmp/utmpx file when allocating a pty
hu: Bejegyzés hozzáadása az utmp/utmpx fájlhoz egy pty lefoglalásakor

en: Set the user in utmp to the runas user, not the invoking user
hu: Az utmp-ben lévő felhasználó beállítása a runas felhasználóra, nem a meghívó felhasználóra

en: Set of permitted privileges: %s
hu: Engedélyezett jogosultságok halmaza: %s

en: Set of limit privileges: %s
hu: Korlátozott jogosultságok halmaza: %s

en: Run commands on a pty in the background
hu: Parancsok futtatása egy pty-on a háttérben

en: PAM service name to use: %s
hu: A használandó PAM szolgáltatás neve: %s

en: PAM service name to use for login shells: %s
hu: A bejelentkezési parancsértelmezőkhöz használandó PAM szolgáltatás neve: %s

en: Attempt to establish PAM credentials for the target user
hu: PAM hitelesítési adatok kiépítésének kísérlete a célfelhasználónál

en: Create a new PAM session for the command to run in
hu: Új PAM munkamenet létrehozása annál a parancsnál, amelyben fut

en: Maximum I/O log sequence number: %u
hu: Legnagyobb I/O napló sorozatszáma: %u

en: Enable sudoers netgroup support
hu: A sudoers netgroup támogatásának engedélyezése

en: Check parent directories for writability when editing files with sudoedit
hu: A szülőkönyvtárak írhatóságának ellenőrzése a sudoedit programmal történő fájlszerkesztéskor

en: Follow symbolic links when editing files with sudoedit
hu: Szimbolikus linkek követése a sudoedit programmal történő fájlszerkesztéskor

en: %s: read error
hu: %s: olvasási hiba

en: %s must be owned by uid %d
hu: %s a(z) %d uid tulajdona kell legyen

en: %s must only be writable by owner
hu: %s csak a tulajdonos által írható lehet

en: unable to load %s: %s
hu: a(z) %s nem tölthető be: %s

en: unable to find symbol "group_plugin" in %s
hu: nem található a „group_plugin” szimbólum ebben: %s

en: unable to mkdir %s
hu: %s könyvtár létrehozása sikertelen

en: unable to change mode of %s to 0%o
hu: nem lehet a(z) %s módját megváltoztatni erre: 0%o

en: unknown group: %s
hu: ismeretlen csoport: %s

en: unable to open %s
hu: %s nem nyitható meg

en: unable to read %s
hu: %s nem olvasható

en: unable to write to %s
hu: az írás sikertelen ebbe: %s

en: unable to create %s
hu: %s létrehozása sikertelen

en:     Order: %s
hu:     Sorrend: %s

en:     Commands:
hu:     Parancsok:

en: %8s : (command continued) %s
hu: %8s : (parancs folytatása) %s

en: No user or host
hu: Nem felhasználó vagy gép

en: validation failure
hu: érvényesítési hiba

en: user NOT in sudoers
hu: a felhasználó NINCS a sudoers-ben

en: user NOT authorized on host
hu: a felhasználó NINCS felhatalmazva a gépen

en: command not allowed
hu: a parancs nem engedélyezett

en: %s is not in the sudoers file.  This incident will be reported.
hu: %s nincs a sudoers fájlban. Ez az eset jelentésre kerül.

en: %s is not allowed to run sudo on %s.  This incident will be reported.
hu: %s nem futtathatja a sudo-t ezen: %s. Ez az eset jelentésre kerül.

en: Sorry, user %s may not run sudo on %s.
hu: Elnézést, %s felhasználó nem futtathatja a sudo-t ezen: %s.

en: %s: command not found
hu: %s: parancs nem található

en: authentication failure
hu: hitelesítési hiba

en: a password is required
hu: jelszó szükséges

en: %u incorrect password attempt | %u incorrect password attempts
hu[0]: %u helytelen jelszópróbálkozás
hu[1]: %u helytelen jelszópróbálkozás

en: unable to stat %s
hu: %s nem érhető el

en: unable to execute %s
hu: %s nem hajtható végre

en: too many processes
hu: túl sok folyamat

en: unable to get current working directory
hu: az aktuális munkakönyvtár lekérése meghiúsult

en: command too long
hu: a parancs túl hosszú

en: %s is not a regular file
hu: a(z) %s nem egy szabályos fájl

en: %s is owned by uid %u, should be %u
hu: %s a(z) %u uid tulajdona, ennek kellene lennie: %u

en: %s is world writable
hu: %s bárki számára írható

en: %s is owned by gid %u, should be %u
hu: %s a(z) %u gid tulajdona, ennek kellene lennie: %u

en: unknown login class: %s
hu: ismeretlen bejelentkezési osztály: %s

en: %s version %s
hu: %s: %s verzió

en: unable to add event to queue
hu: az esemény hozzáadása a sorhoz sikertelen

en: %s requires an argument
hu: %s egy argumentumot igényel

en: invalid regular expression: %s
hu: érvénytelen reguláris kifejezés: %s

en: usage: %s [-hnR] [-d dir] [-m num] [-s num] ID
hu: használat: %s [-hnR] [-d kvt] [-m szám] [-s szám] ID

en: usage: %s [-h] [-d dir] -l [search expression]
hu: használat: %s [-h] [-d kvt] -l [keresőkifejezés]

en: %s - replay sudo session logs
hu: %s - sudo munkamenetek naplójának újrajátszása

en: 
    Options:
      -d, --directory=dir  specify directory for session logs
      -f, --filter=filter  specify which I/O type(s) to display
      -h, --help           display help message and exit
      -l, --list           list available session IDs, with optional expression
      -m, --max-wait=num   max number of seconds to wait between events
      -s, --speed=num      speed up or slow down output
      -V, --version        display version information and exit
hu: 
    Beállítások:
      -d, --directory=kvt  munkamenet-naplók könyvtárának megadása
      -f, --filter=szűrő   megjelenítendő I/O típusok megadása
      -h, --help           súgóüzenet megjelenítése és kilépés
      -l, --list           elérhető munkamenet-azonosítók listája, elhagyható
                             kifejezéssel
      -m, --max-wait=szám  események közti várakozás legfeljebb ennyi másodpercig
      -s, --speed=szám     kimenet felgyorsítása vagy lelassítása
      -V, --version        verzióinformációk kiírása és kilépés

en: write error
hu: íráshiba

en: %s - safely edit the sudoers file
hu: %s - a sudoers fájl biztonságos szerkesztése

en: 
    Options:
      -c, --check              check-only mode
      -f, --file=sudoers       specify sudoers file location
      -h, --help               display help message and exit
      -q, --quiet              less verbose (quiet) syntax error messages
      -s, --strict             strict syntax checking
      -V, --version            display version information and exit
      -x, --export=output_file write sudoers in JSON format to output_file
hu: 
    Kapcsolók:
      -c, --check              csak ellenőrzés mód
      -f, --file=sudoers       a sudoers fájl helyének megadása
      -h, --help               súgóüzenet megjelenítése és kilépés
      -q, --quiet              kevésbé részletes (csendes) szintaktikai hiba
                                 üzenetek
      -s, --strict             szigorú szintaxis-ellenőrzés
      -V, --version            verzióinformációk kiírása és kilépés
      -x, --export=KIMENETIFÁJL  a sudoers kiírása JSON formátumban a
                                 KIMENETIFÁJLBA
